Порошенко сьогодні тікав від ГБР у Верховній Раді. Слідчі прийшли, щоб вручити йому виклик у ГБР. Пише телеграм-канал Тайны депутата.

Він проходить у справі оборудок Медведчука в енергетиці. Але Петьман тікав, навіть у туалеті сховався, а потім біг із охороною до своєї машини. І втік. Але виклик направили на всі адреси.

Раніше колишній заступник генпрокурора України, адвокат Віктор Трепак заявив, що найближчим часом Офіс генпрокурора може висунути підозру п’ятому президентові України Петру Порошенку у справі про постачання вугілля з ОРДЛО в рамках розслідування справи Віктора Медведчука.Пише Інтерфакс.

“За моєю інформацією, найближчим часом колишньому Президенту України Петру Порошенку може бути пред’явлена нова підозра у справі, яка пов’язана з торгівлею вугіллям з окупованої росіянами території України в період його президенства і в якій “проходять” В.Медведчук та екс-міністр енергетики В.Демчишин”, – написав Трепак у Facebook.

За його словами, генпрокурор Ірина Венедіктова зібралася у “десятиденне відрядження”, саме тоді підозру й може підписати один із в.о. голови Офісу генпрокурора,”якщо на Банковій уже прийнято політичне рішення”.

“Підготовлений Офісом генерального прокурора проект такої підозри наразі вивчається в Офісі президента. Вирішується, наскільки доцільною є реалізація такої підозри саме зараз і як це вплине на електоральні настрої суспільства. Очевидно, що цей хід влади інформаційно переб’є болючі для неї теми суспільного обговорення”, – додав Трепак.

До речі, от нещодавно, з’явився ще один новий фігурант у оборонній корупції часів президента Порошенка. Слідчі Державного бюро розслідувань повідомили про підозру у справі про постачання двох десантних катерів “Кентавр”.

Підозра була вручена колишньому начальнику військового представництва Міністерства оборони України.

Він у змові з керівництвом Заводу “Кузня на Рибальському” підробив офіційні документи про нібито проведені випробування ходових характеристик. Слідство встановило, що військовому було відомо, що зазначені випробування не проводилися взагалі.

Більше того, чиновник знав, що проект цих катерів не відповідав вимогам, що висуваються замовником – Міноборони: у частині показників водотоннажності, опади, максимальної швидкості ходу та висоти надводного борту.

Це було зумовлено багатьма помилками при розробці проекту та некоректними рішеннями, яких припустився виконавець – завод “Кузня Рибальською”.

Тому неякісна продукція від виконавця мала бути прийнята.

Екс-чиновник підозрюється у перевищенні повноважень, в умовах особливого періоду, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 4 ст. 426-1 КК України), а також у складанні та видачі посадовою особою свідомо неправдивих офіційних документів, скоєних за попередньою змовою групою осіб (ч 2 ст.28, ч. 1 ст.366 КК України).