На російську систему ППО, яку нещодавно очолив генерал Суровікін, чекають нові “важкі рішення”.

За даними джерел 24 Каналу в українських спецслужбах, ціла низка інцидентів із безпілотниками по всьому заходу Росії призвела до того, що кремлівському керівництву довелося вкотре вимагати від своїх підлеглих покращити захист низки міст на болотах. Особливу увагу наказали приділити Санкт-Петербургу та Підмосков’ю.

Згідно з даними українських спецслужб, попри всі розповіді про “найновіше та найефективніше озброєння, яке може перехоплювати взагалі все, що летить”, вище військово-політичне командування Росії насправді вважає умовно прикритими ППО лише 2% від території своєї держави.

Саме тому Путін вирішив йти шляхом політичних рішень. Та замість посилення безпекової ситуації на аеродромах, він наказав зайнятися прикриттям Москви та її центру. Мовляв, жителі столиці не мають відчути суттєвих змін у своєму житті внаслідок розв’язаної владою війни. Ба більше, для самого російського президента й взагалі виділили окремий зенітно-ракетний комплекс, який возять за ним по всій країні. Але при цьому на загальну безпекову ситуацію у Росії такі дії вплинули не дуже, бо росіянам довелося оголити свої східні кордони, а також прорідити щільність ППО у Бєлгородській, Курській та Тверській областях.

Втім, відтепер після низки інцидентів у Санкт-Петербурзі, Туапсе та неподалік від Москви росіянам доведеться відтягувати свої ЗРК безпосередньо з українських фронтів – аби лише Путін міг хоч відтермінувати прихід війни у життя важливих для нього міст.

Хаотичні рішення щодо переміщень систем ППО від ліній фронту в Україні вглиб самої Росії, на думку працівників українських спецслужб, свідчать про те, що у Кремлі ніхто й ніколи не готувався до необхідності захищати країну-агресорку.