Росія не хоче виконувати міжнародні угоди, саме тому вона призупинила свою участь у “зерновій угоді”.
Про це йдеться у повідомленні МЗС Польщі.
В повідомлені вказується, що російська заява про те, що Москва призупиняє свою участь у “зерновій угоді” показує, що Кремль не бажає дотримуватись міжнародних угод.
“Польща разом зі своїми партнерами по ЄС готова працювати далі, щоб допомогти Україні та нужденним у транспортуванні товарів першої необхідності”, – йдеться у повідомленні.
Зазначимо, Росія вже не вперше заявляє, що вона покидатиме “зернову угоду”, попри те, що зерновий коридор необхідний для країн, які є залежними від продовольства, що йде з території України.
Про це розповів в ефірі загальнонаціонального телемарафону на Суспільному заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.
“Ми бачимо успішність роботи зернового коридору. Близько 9 млн тонн на сьогодні вивезено до країн Азії, Африки, Європи. Весь світ говорить про важливість функціонування коридору, у тому числі й країни, які є залежними від продовольства, яке йде з території України. І представник африканського континенту, який зустрічався з президентом України (президент Гвінеї-Бісау — ред.) заявляв, що дуже важливо, щоб коридор працював. FAO — міжнародна продовольча організація — заявила, що вперше, відколи почали працювати порти “великої Одеси”, експорт налагодився, у світі відбулося зниження ціни на продукти харчування”, — сказав Марчук.
Він додав що Росія вже не вперше заявляє, що вона покидатиме “зернові” угоди.
“Перший етап — у вересні Путін заявив, що вони вийдуть із зернової угоди, через те, що вона не працює на бідні країни. Потім підтвердили, що бідні країни отримують зерно. Ця теза зникла. Наступна з’явилася після Керченського мосту — їхнє звернення, що це теракти, будемо призупиняти роботу в зерновому коридорі. Третій момент — коли у світі почали активно розслідувати поставку дронів з Ірану. Росія теж проти цього виступила і сказала, що це буде крапкою в зерновій угоді. І ось четверта, більш конкретна дія з боку країни-агресора, заява їхнього Міноборони, що вони призупиняють свою діяльність”, — зауважив експерт.
Він додав, що світ буде наполягати на тому, щоб дипломатична процедура перемогла, і угода продовжила свою діяльність.
Покупцем українського зерна є не лише ООН, а й світові гравці, зокрема, Китайська національна зерно- та олійно-харчова компанія COFCO.
Про це в ефірі Громадського радіо повідомив перший заступник міністра транспорту та зв’язку України (2008-2010 рр.) Василь Шевченко.
«Він входить чи то в першу п’ятірку, ти то в першу десятку українських експортерів. Тобто, зерно на Китай було також заблоковане. І відповідні перемовини стосувалися бажання Росії запустити з порту Одеси у зворотному напрямку аміак. На що українська сторона не погодилась. А аміак — це основна складова мінеральних добрив, щодо яких зараз зростає великий попит. Тому що у мінеральних добривах дуже великий склад природного газу — метану», — повідомив Василь Шевченко.
За його словами, йде велика гра, яка складається з блоків: Україна, Європа та продовольча війна проти всього світу.
Затягування роботи «зернового коридору» Росією почалися з самого початку, зауважує експерт.
«Угода була підписана 22 липня, а 23-го — вже був обстріляний порт. Хоча ця угода якраз передбачає не нанесення ударів по портовій інфраструктурі. Дуже повільно ця угода починала працювати і, відповідно, це через введення так званого Спільного координаційного центру, ефективність якого досягла свого апогею декілька тижнів тому. Тоді вони заблокували майже 150 суден для так званої перевірки. Там фактично були приводи», — зауважує Василь Шевченко.