Військово-цивільний аналітик, ветеран АТО, екскомандир штурмової роти батальйону «Айдар» Євген Дикий в інтерв’ю розповів про ситуацію навколо Бахмута.
“Взяття Кліщіївки ми не робимо і воно нам не треба. Це, до речі, дуже кумедно зараз подивитися рускіх воєнкорів, які змушені визнавати, як ми там просуваємося, і для заспокоєння своєї публіки кажуть: “Ні, але в саму Кліщіївку вони не зайшли”. А ніхто туди не збирається заходити. Кліщіївка в глибокій такій западині, в низинці. Там бої ідуть не за саму Кліщіївку, а бої йдуть саме за пануючі висоти над нею. І оці от пануючі висоти, з яких вся Кліщіївка і не тільки вона прострілюється, вони вже зараз в наших руках. Тобто там реально дуже серйозний успіх і фактично це половина ключа від Бахмута”, — заявив експерт.
За його словами, друга половина цього “ключа” знаходиться по інший бік від Бахмута — це Берхівка.
“Відповідно з другого боку від міста ідуть дуже жорстокі зараз запеклі бої за Берхівку. Якщо вдасться взяти також і її, то тоді фактично Бахмут буде в непівоточенні, буде прострілюватися з усіх сторін, і я думаю, що росіянам доведеться, як вони це називають, “приймати непросте рішення” по Бахмуту”, — наголосив Євген Дикий.
Військовий додав, що з військової точки зору Бахмут насправді особливої цінності не становить, але оскільки для росіян це їхня єдина, хоч і дуже сумнівна, перемога за останні більш ніж півроку, вони змушені далі кидати туди війська.
Головною метою у звільненні Кліщіївки є не саме звільнення або взяття під контроль висот під Бахмутом, а перерізання логістики росіян. Про це заявив військовий експерт Олександр Коваленко.
“Бахмут з самого початку був пасткою росіян ще з 2022 року. Але тоді він був пасткою, щоб витягувати їхній ресурс для наступу, щоб унеможливити розподіл цього ресурсу по іншим напрямкам і ми дуже ефективно це зробили,” – каже Олександр Коваленко.