Скелет невідомої тварини, схожої на чупакабру, знайшов житель села Світязь в лісі поблизу села Пулемець Шацького району.

Морда тупа, передні лапи значно коротші за задні, що є невластивим для типових представників фауни нашого регіону (скоріше для кенгуру), на усіх чотирьох кінцівках – довгі пальці з кігтями, довжина тіла – до 1,5 метра.

Опис повністю збігається з характеристикою зовнішнього вигляду чупакабри, яку подає Вікіпедія, посилаючись на свідчення очевидців зі всього світу. Жителі села Пулемець стверджують, що з багатьох домашніх господарств села свого часу зникала домашня птиця: кури, гуси, індики. Проте люди вважають, що це лисиця полює на живність. А дехто і бачив біля свого обійстя рудохвостого звіра.

Невідомої тварини не бачив ніхто. Це закономірно, бо чупакабра, як пишуть інтернет-джерела, веде дуже потаємний спосіб життя і на полювання виходить тільки вночі.

Як заявив свого часу доцент кафедри зоології і екології Дніпропетровського національного університету Олександр Пономаренко, дослідження показали, що всі чупакабри України — це єноти і лисиці, які втратили свій волосяний покрив, часто внаслідок розвитку корости.

«Я можу пояснити появу таких незвичайних тварин тим, що в Україні ведеться неправильний менеджмент лісових угідь, у нас надлишок лисиць. За радянських часів проводився відстріл лисиць, а зараз мисливцям стріляти лисиць невигідно, оскільки їхнє хутро не цінується, а виконувати плани не завжди хочеться. Оскільки у нас багато лисиць і популяція не має природної або антропогенної регуляції, з'являється велика кількість слабких особин, схильних до хвороб. Тому ми стикаємося з явищем лисиць-чупакабр», — зазначив він.

За іншою версією, деякі українські «чупакабри» є цуценятами вовків та собак — такі тварини можуть мати «лисячу» голову та забарвлення вовка. Серед причин поширення таких тварин є збільшення чисельності вовків та здичавілих собак у Чорнобильській зоні.

Цікаво, чому тварини і птахи -санітари лісу, які зазвичай оперативно розправляються з падлом (мертвим тілом звіра), не підчистили решток цього дивного створіння?