Безвізовий режим з країнами ЄС уже на порозі. Такі прогнози роблять українські та європейські експерти. Але що означає безвіз для українців, як саме він працюватиме і кого пускатимуть за кордон, передає Корупція.Інфо.
Україна нарешті виконала "домашнє завдання" для отримання безвізового режиму. Показала прогрес у реформах і боротьбі з корупцією, заявили у Комітеті Європарламенту з закордонних справ. Тепер слово – за Радою Європарламенту та Єврокомісією. Але розслаблятися українським політикам не варто, вважають експерти.
Ми повинні переконати країни-члени ЄС в тих питаннях, які є для них чутливими. Для когось це безпекові ризики, з якими пов’язують Україну. Для когось це міграційні питання,
– зазначила голова організації "Європа без бар'єрів" Ірина Сушко.
Безвізовий режим Україна зможе отримати в жовтні-листопаді. Плюс ще кілька місяців на адаптаційний період, і українці зможуть вільно їздити до Європи вже на початку наступного року, впевнені експерти.
Безвізовий в’їзд до країн Шенгенської зони буде тільки за біометричним паспортом.
І лише на 90 днів протягом півроку.
Жити постійно або працювати не можна.
Тобто людина зможе поїхати в Європу, щоб особисто провести переговори про своє легальне працевлаштування. Але він не може поїхати і залишитися,
– роз’яснив директор Інституту політичного аналізу і міжнародних досліджень Сергій Толстов.
Та безвізовий режим не означає, що в Європу пускатимуть усіх. Прикордонник матиме право відмовити у в'їзді, якщо людина не зможе чітко пояснити мету поїздки. Крім того, в перші дні експерти прогнозують ймовірну перевірку документів на кордоні. Тих, які зараз потрібні при оформленні візи в посольстві – зворотній квиток, броня у готелі, банківські виписки.
Та поки безвізовий режим не почав діяти, власники біометричних паспортів також повинні оформлювати візу.