Президент України Володимир Зеленський виступив за підготовку законопроєкту про приватні військові компанії в Україні, до розробки якого слід залучити ветеранів. Про це він сказав під час засідання Консультативної ради у справах ветеранів, передає пресслужба Офісу президента.

За словами голови держави, Консультативна рада у справах ветеранів війни, сімей загиблих (померлих) захисників України може приєднатися до напрацювання законопроєкту про приватні військові компанії.

“Є два проєкти закону про приватну армію, які не зареєстровані в парламенті. В одному з них не передбачено ніяких обмежень. Це законопроєкт про те, щоб та чи інша бізнес-група могла офіційно зробити для себе приватну армію. А це дуже небезпечно”, – зазначив Володимир Зеленський.

На думку президента, Консультативна рада могла б допомогти розробити збалансований законопроект. Він додав, що першочергові законодавчі напрацювання ради потрібно запропонувати вже найближчим часом, щоб парламент устиг ухвалити їх до закриття нинішньої сесії.

Раніше повідомлялося, що у Верховній Раді України зареєстрували декілька проєктів законів, які направлені на внесення змін в військову сферу. Йдеться про заохочення українців до служби в армії за контрактом, легалізацію приватних військових компаній, допуск іноземців до навчань в Україні.