Кабінет міністрів України повторно ввів спецмито на скраплений газ, дизельне паливо і вугілля, крім антрациту та вугілля, що коксується, з Росії.

Відповідну постанову, прийняту в закритому режимі, оприлюднено на сайті сайті уряду.

Своїм розпорядженням Кабмін ввів мито в розмірі 4% відносно важких дистилятів (газойлів), що імпортуються з Росії трубопровідним транспортом. У цю категорію потрапляє російське дизпаливо.

Розмір спецмита

Відносно деяких видів зріджених газів і вуглеводнів спецмито вводиться в розмірі 3%. Крім того, уряд ввів спецмито на імпорт вугілля в розмірі 65%.

На що не поширюється мито

Згідно з документом, мито не поширюється на імпорт антрациту незалежно від мети ввезення, бітумінозного, коксового та іншого вугілля (для використання в металургійній і коксохімічній промисловості).

Винятком також є бітумінозний, коксове та інше вугілля (з вмістом летких речовин в перерахунку на суху безмінеральну основу до 35%), що імпортується для використання у виробництві електричної та теплової енергії.

“Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування і втрачає чинність 31 грудня 2020 або після скасування Російською Федерацією дискримінаційних або недружніх дій щодо України”, – сказано в постанові.

Попередні спецмита

Визнані такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів, якими вводилися аналогічні спецмита на російські дизпаливо, зріджені газ і енергетичне вугілля.

18 березня на засіданні Кабінету міністрів України міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко заявив, що з 1 квітня вводиться спеціальне мито в розмірі 65% на імпорт електроенергії та вугілля, крім антрациту та вугілля, що коксується, з Росії.

Однак на початку квітня введення спецмита було перенесено на 15 квітня.

15 квітня введення спецмита було перенесено на 1 травня.

27 квітня 2020 року Кабінет міністрів опублікував постанову про введення спецмита на імпорт вугілля, крім антрациту та вугілля, що коксується, з Росії в розмірі 65% з 1 травня.