Розвідка Естонії на основі своїх аналітичних даних зробила висновок, що росіянам не вдасться витіснити ЗСУ з лівого берега Дніпра. На їхню думку, інтенсивність бойових дій знизилась через погані погодні умови, проте українські захисники змогли закріпитись на лівобережжі Херсонщини.
Про це заявив голова розвідцентру Сил оборони Естонії Антс Ківісельг.
Він зазначив, що ЗСУ вдалось утримати нещодавно звільнені від ворога території на півдні країни.
Ківісельг заявив, що наразі основною метою ЗСУ на півдні є утримання плацдарму на лівому березі Дніпра і витіснення окупантів на південь, щоб захистити Херсон від постійних обстрілів.
«На цей момент я не бачу і не вірю, що армії РФ вдасться відкинути українські частини за річку. І якщо це станеться, то це обов’язково буде рішення самих українців», – переконаний Ківісельг.
Він заявив, що за винятком ділянки фронту в районі Авдіївки, де кількість атак з боку РФ посилилася, загальна інтенсивність бойових дій знизилася загалом через погоду.
Зі свого боку, полковник Сил оборони у відставці Ханнес Тоомсалу заявив, що погода позначається і на можливості використання безпілотників РФ.
«Інше питання, де їхні ракети? Вони ж були вироблені. Цього тижня літав «Іскандер К», який навіть не є балістичною ракетою. І Х-22 «Буря», страшна стара ракета, яка розбилася під Запоріжжям. Незрозуміло, в якому стані армія Росії», – додав він.
Тим часом британська розвідка заявила, що бої навколо Кринок Херсонської області у нижній течії Дніпра вкрай неприємні для російської армії, хоча і мають менший масштаб, ніж деякі інші битви російсько-української війни.
Про це йдеться у розвідувальному огляді Міноборони Британії.
Британські аналітики констатували, що на півдні України тривають бої навколо села Кринки, де українські морські піхотинці утримують плацдарм на східному березі Дніпра.
Наземні бої характеризуються заплутаними, безладними зіткненнями піхоти та артилерійськими перестрілками у складній лісистій місцевості.
Україна особливо ефективно використовує малі ударні безпілотні літальні апарати в той час, як російські ВПС здійснюють значну кількість вильотів на підтримку фронтових військ, переважно запускаючи боєприпаси з-поза меж досяжності української системи ППО.
Бої навколо Кринок мають менший масштаб, ніж деякі основні битви війни, констатували в МО Британії, але російське керівництво буде розцінювати їх як вкрай неприємні.
«Росія відійшла із західного берега Дніпра рік тому, майже напевно маючи на меті утримати українські війська на захід від річки, зберегти спокій у цьому секторі і вивільнити російські сили в інших місцях», – стверджують британські оглядачі.
З початком зими Росія знову зробить свої пріоритетом ракетний терор території України. У Міноборони Британії відзначають, що РФ накопичила значні запаси крилатих ракет напередодні зими та одночасно формує бойовий простір перед потенційною зимовою кампанією проти енергоінфраструктури України.
Однією з цілей Росії, ймовірно, було послабити українську протиповітряну оборону, щоб сформувати поле бою напередодні будь-якої скоординованої зимової кампанії із завдання ударів по енергетичній інфраструктурі України.
Росія вже майже два місяці утримується від запуску своїх головних крилатих ракет повітряного базування зі свого парку важких бомбардувальників, що, ймовірно, дозволило їй накопичити значні запаси цієї зброї, зазначили у МО Британії.
Росія з високою ймовірністю застосує ці ракети, якщо повторить торішню спробу знищити критично важливу національну інфраструктуру України, вважають у британському відомстві.
Наприкінці жовтня розвідка Британії відзначила тривалу паузу у застосуванні Росією авіації далекої дії для ракетних ударів по Україні та пов’язувала це з накопиченням запасу на зиму.