Польща готується до збройного перевороту в Білорусі та участі у його підтримці військовим шляхом, заявив колишній заступник міністра національної оборони генерал Вальдемар Скшипчак.
“Ми готуємося до повстання в Білорусі, оскільки воно відбудеться”, – сказав Скшипчак в ефірі телеканалу Polsat.
Він уточнив, що йдеться саме про військову операцію.
«Треба бути готовими підтримати війська, які вестимуть операцію проти Лукашенка», – сказав генерал.
Він уточнив, що це може трапитись після успіху українського наступу.
«Якщо український контрнаступ закінчиться успіхом, то ті озброєні білоруси, які становлять частину бойового потенціалу української армії, не складуть зброї». «Вони підуть на Білорусь. Сподіваюся, що це викликає повстання в Білорусі, цього Лукашенко боїться», — сказав генерал.
«Давайте готуватися до повстання у Білорусі, бо воно станеться. Ідеться про те, щоб ми не проспали цей момент», — сказав генерал Скшипчак.
«Треба бути готовими до підтримки тих загонів, які здійснюватимуть операції проти Лукашенка. Є підстави допомагати їм, як ми допомагаємо українцям», — вважає він.
Він вважає, що «білоруський народ підтримає їх і з ентузіазмом піде проти Лукашенка».
Щодо режиму, то, на думку польського генерала, «у нього вже немає такого військового потенціалу, щоб запобігти такому повстанню. Росія йому сильно не допоможе, бо матиме свої проблеми» — так оцінює ситуацію польський генерал.
Днями у Польщі заявили, що нападів на польські патрулі на кордоні з Білоруссю стає все більше.
Представник офісу координатора спецслужб Польщі Станіслав Жарин повідомив у мікроблозі Twitter, що іноземцями, які намагаються штурмувати кордон, керують російські та білоруські спецслужби. “Відзначаємо значне збільшення спроб штурму кордону”, – написав він.
Прикордонна служба Польщі опублікувала відео нападу на патруль. Повідомляється, що 20 травня в результаті такої атаки було пошкоджено лобове скло автомобіля прикордонників.
“Іноземці агресивно реагують на польські патрулі, що стоять у них на шляху на захід Європи. Серед нападників також були люди в масках. Служби Білорусі, підтримувані Росією, постійно намагаються створити маршрут нелегальної міграції через нашу країну”, – додали вони.
Зараз керівництво Білорусі обмежило військову співпрацю з Росією через невдачі, яких окупаційні війська РФ зазнали на сході та півдні України.
Про це в одному з інтерв’ю розповів командувач Об’єднаних сил Сергій Наєв. За його словами, обмеження стосуються постачання озброєння, боєприпасів, а також надання полігонів для підготовки мобілізованих. У зв’язку з чим, російські літаки та безпілотники, які завдавали ударів по Україні з Білорусі, майже припинили це робити.
“Ми відстежуємо заяви генерального штабу Республіки Білорусь та відзначаємо деяку зміну в риториці, перш за все, це пов’язано з відсутністю успіхів Росії у війні з Україною та з відповідною консолідацією західного світу”, – вважає він.
Збройна боротьба російської опозиції з путінським режимом у Бєлгородській області виявила кілька цікавих тенденцій.
Як і в ситуації з падінням авіації у Брянській області, події у Бєлгороді де-факто замовчали на федеральному рівні, – пише Олексій Копитько у своїй сторінці в інстаграмі.
Головним спікером на тему брянської авіації взагалі став мінський “пюрер” Алєксандр Лукашенко. Таке враження, що йому найбільше треба. Наче це білоруська воєнщина збила російські літаки та гелікоптери.
Що у Брянську, що у Бєлгороді проблеми лягли на плечі губернаторів. Це промовистий сигнал іншим регіонам:
З одного боку, якщо почнеться якесь лихо, ви залишитеся одні;
з іншого боку, про вашу біду в країні не дізнаються.
Цілісності Росії більше немає. То навіщо тоді федеральна влада, яка генерує винятково проблеми?