Національна поліція відкрила кримінальне провадження щодо нападу в Одесі на кандидата в президенти України Анатолія Гриценка та його соратників.

Таку інформацію повідомив у Facebook міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков. Міністр зазначив, що глава координаційної ради партії "Громадянська позиція", кандидат у президенти Анатолій Гриценко звернувся до нього із заявою про напад на нього, спробу зірвати участь в прямому радіоефірі, нанесення тілесних ушкоджень особам, які його супроводжували 28 листопада в Одесі.

"У своїй заяві політик стверджує, що спроби спровокувати аналогічні силові конфлікти мали місце під час його візитів до Харкова, Дніпра, Слов'янська, Хмельницького, Вінниці і Чернівців. За твердженням Анатолія Гриценка, організаторами провокацій є високопоставлені особи правоохоронних органів, які перевищили свої службові повноваження і використовували їх для вчинення протиправних політично мотивованих дій", – пише Аваков.

Інформація внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочато розслідування за ознаками кримінального злочину, передбаченого ч. 2 ст. 365 КК України (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу).

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Глава МВД підкреслив, що Національна поліція готова надати всім кандидатам у президенти офіційну охорону і поліцейський супровід масових заходів у рамках виборчої кампанії – за офіційним зверненням кандидата.

"У нас є сили і спецальні можливості, щоб завчасно визначити ризики і нейтралізувати провокації. МВС і Нацполіція забезпечить всім кандидатам рівні права і захист, але не преференції, і будуть жорстко припиняти всі спроби незаконної агітації або скупки голосів", – додав він .