До сьогодні Росія не сформувала жодного наступального угруповання, яке необхідне для повномасштабного вторгнення в Україну.

Міністр оборони України Олексій Резніков упевнений — Росія не зможе напасти на Україну найближчим часом, оскільки не має поки що жодного наступального ударного угруповання, щоб це зробити. Про це він заявив в ефірі програми “Право на владу”.

Наші міжнародні партнери дотримуються такої ж думки.

“На сьогодні в жодному місці – я вам офіційно заявляю, користуючись не лише нашими даними, а й даними від партнерів – не створено жодного наступального ударного угруповання… Для того, щоб атакувати Україну, їм потрібен час для формування такого ударного угруповання”, – повідомив голова Міноборони.

Нагадаємо, 14 лютого відбулися переговори голови РНБО Олексія Данілова з керівництвом парламенту та Кабінету міністрів, а також головами фракцій щодо теми безпеки в країні. Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що українцям не варто чекати наступу Росії в дати, озвучені у ЗМІ.

Росія не вторгатиметься в Україну в ті дати, про які пишуть багато ЗМІ. Про це стало відомо після переговорів керівництва парламенту, Кабміну, голів фракцій і секретаря РНБО Олексія Данілова, розповів речник Ради Руслан Стефанчук на брифінгу.

Ідеться про можливий напад на нашу країну 15-16 лютого, інформацію про що поширила американська розвідка. Зустріч політиків відбувалася в режимі “державної таємниці”, тому її деталі спікер Ради не став висвітлювати.

“Усе, що відбувалося, дає підстави для стриманого оптимізму, що жодного наступу в ті дні, які визначаються всіма, не буде”, — заявив він.

Інформація про наступ в озвучені дати — це інформаційна атака проти України, каже голова парламенту.

“Було наведено відповідні факти, було наведено відповідні контрдії, які здійснюються урядом, нашими колегами із силового блоку, з розвідувального блоку”, — додав Стефанчук і закликав зберігати спокій і єднання одне з одним.

У совю чергу, Данілов заявив, що у сьогоднішніх реаліях влада України усвідомлює всі ризики, проте Київ не впевнений, що Російська Федерація проведе повномасштабне вторгнення в нашу країну 16 або 17 лютого.

“Наша армія, наш сектор оборони готовий до сьогоднішніх викликів. Є проблема, коли ситуацію починають роздмухувати на порожньому місці, через що виникають проблеми, у тому числі паніка. За всіма даними розвідки, дестабілізація всередині країни — для Росії це завдання №1”, — підкреслив Олексій Данілов.