У віці 88 років помер колишній в.о. прем’єр-міністра України, нардеп восьми скликань Юхим Звягільський. Про це повідомила його адвокатка Тетяна Зелькіна. Причиною смерті – ускладнення від коронавірусу. Адвокатка Звягільського розповіла, що дізналася про те, що він потрапив до реанімації п’ять днів тому, вже тоді «ситуація була критичною».

Сьогодні не стало дуже близької мені людини. Юхим Леонідович Звягільський був для мене не просто клієнтом. Він був старшим другом. Він був людиною, яка завжди по-батьківському розмовляла зі мною до душі. Який завжди щиро цікавився, що відбувається в моєму житті. Якого було цікаво слухати годинами, тому що він прожив дуже насичене життя. Він був глибоким та мудрим. Він створив багато та багатьох.
Він був людиною широкої душі. Неодноразово були випадки, коли він допомагав людям, яких не знав. Які досі не знають, що вони можуть жити повноцінним життям, бо йому було не все одно. Тому що він сплачував протези, операції.
Він був людиною, яка зачаровувала всіх, хто знав його особисто, а не його образ із телевізора.
Він був дуже сильний. 5 днів тому, коли я дізналася, що він потрапив у реанімацію, ситуація була критична. Але він боровся. І вже здавалося, що в нього все вийде. Але немає.
Спи спокійно, мій любий друже. Я вдячна долі за те, що тебе знала.

Юхим Звягільський був депутатом Верховної Ради рекордних восьми скликань, а в 2019 році вперше за 29 років не потрапив до парламенту. Коли його вперше обрали депутатом (тоді ще УРСР), він був директором донецької шахти імені Засядька.

На виборах 1990 і 1994 років Звягільський балотувався в Київському виборчому окрузі в Донецьку.

Після введення змішаної виборчої системи на виборах 1998 року Звягільський став депутатом від округу № 43 (Київський і Куйбишевський райони Донецька) як самовисуванець. У 2002 році його знову обрали в парламент в цьому окрузі, але вже від блоку За єдину Україну! як члена Партії регіонів.

У 2006 і 2007 роках Звягільський пройшов в Раду за списком Партії регіонів. На виборах 2012-го Звягільський знову балотувався від ПР по мажоритарці — в окрузі № 45.

На вибори 2014 році Звягільський знову пішов у депутати, але вже як самовисуванець в 45-му окрузі, частина якого була окупована проросійськими бойовиками. Зрештою вибори там відбулися тільки на чотирьох дільницях, а Звягільський переміг, отримавши рекордно низьку кількість голосів — 1454.