Дмитро Кулеба заявив, що Україна зможе перемогти російську агресію, якщо громадяни “триматимуть голову холодною”. Водночас “серце має бути гарячим”.

Глава МЗС зазначив, що наразі відбувається дуже багато міжнародних контактів, мета яких – стримування Росії від реалізації її агресивних планів.

«Наша сьогоднішня розмова з Мелані (Жолі) підтвердила, що ми дійсно тут виступаємо єдиним дипломатичним фронтом і разом мобілізуємо міжнародну підтримку України в цій складній ситуації. Ситуація перебуває під контролем, тому я прошу всіх не піддаватися паніці. Завжди пам’ятайте, що українці перемагають, коли тримають голову холодною, а серце гарячим», – сказав Кулеба на брифінгу за підсумками зустрічі з главою МЗС Канади Мелані Жолі.

Український дипломат наголосив, що візит його канадського колеги відбувся під час активізації великої дипломатії.

Він поінформував, що обговорив з канадською колегою розвиток військово-технічного співробітництва, а також подальші кроки для мобілізації підтримки України і стримування Росії.

«Розмова була дуже предметна. З Києва пані міністр полетить до інших європейських столиць, де проводитиме відповідні переговори, за що я їй вдячний, тому що тема України буде одним із найбільших пріоритетів», – зазначив глава української дипломатії.

Також Кулеба подякував Канаді за роботу в Україні канадської тренувальної місії Unifier.

Зауважимо, загроза вторнення РФ зростає. Однак, Байден пообіцяв дати рішучу відповідь у разі нападу Росії на Україну.

“Президент Байден ясно дав зрозуміти, що США разом із союзниками та партнерами дадуть рішучу відповідь, якщо Росія знову вторгатиметься в Україну”, – йдеться у заяві адміністрації президента США.

Відомо, що у Сполучених Штатах Америки вважають можливість зупинення “Північного потоку -2” – єдиним важелем впливу на Російську федерацію. Наразі сертифікацію трубопроводу було зупинено.

Про це заявила прессекретар Держдепартаменту США Дженніфер Псакі.

У відповідь на питання, чи мають США гарантії від Німеччини, що “Північний потік-2”, буде зупинено у разі вторгнення на територію України з боку Росії, Псакі відзначила, що сертифікація газопроводу й так призупинена.

“І ми продовжуємо вважати, що зупинка трубопроводу “Північний потік-2″ є дієвим інструментом, за допомогою якого ми можемо тиснути на Росію зараз”, – заявила Псакі.