Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данилов провів першу нараду РНБО, присвячену створенню кібервійськ України, – повідомляє пресслужба РНБО.
«Кабінету Міністрів доручено у двомісячний термін розробити та внести на розгляд Верховної Ради законопроєкт щодо створення і функціонування в системі Міністерства оборони України кібервійськ» – наголошується в повідомленні.
На засіданні розглянули питання щодо необхідних матеріальних, технічних та фінансових ресурсів, які знадобляться для створення кібервійськ та їх подальшого забезпечення, питання щодо комплектування особового складу, основних завдань тощо.
Нагадаємо, Рада національної безпеки та оборони України затвердила під час засідання 14 травня стратегію розвитку кібербезпеки в країні на найближчі п’ять років і прийняла рішення створити українські кібервійська.
«Перше питання стосувалося стратегії кібербезпеки нашої країни. Прийнята стратегія розвитку кібербезпеки на наступні п’ять років», – сказав Федоров.
Зеленський, своєю чергою, розповідаючи про рішення РНБО, заявив про вжиття Радою низки «невідкладних заходів забезпечення подальшої біологічної безпеки України, захисту країни в кіберпросторі та створення кібервійськ України».
Глава держави Володимир Зеленський у четвер, 26 серпня, схвалив рішення Ради нацбезпеки і оборони щодо заходів із кібероборони України, яке передбачає створення кібервійськ, повідомляла пресслужба Офісу президента.
Згідно з рішенням РНБО, уряд має невідкладно розрахувати обсяг матеріально-технічних ресурсів і фінансів, необхідних для створення та забезпечення функціонування кібервійськ, а також розрахувати комплектування особового складу нових військ.
Після цього Кабмін має протягом двох місяців розробити та внести на розгляд Верховної ради законопроект про створення та функціонування кібервійськ у системі Міністерства оборони України.
Згідно з опублікованим текстом Стратегії, забезпечення кібербезпеки є одним із пріоритетів у системі національної безпеки України і реалізація зазначеного пріоритету буде здійснюватися шляхом посилення спроможностей національної системи кібербезпеки для протидії кіберзагрозам у сучасному безпековому середовищі.
“Російська Федерація залишається одним з основних джерел загроз національній та міжнародній кібербезпеці, активно реалізує концепцію інформаційного протиборства, базовану на поєднанні деструктивних дій у кіберпросторі та інформаційно-психологічних операцій, механізми якої активно застосовуються у гібридній війні проти України. Така деструктивна активність створює реальну загрозу вчинення актів кібертероризму та кібердиверсій стосовно національної інформаційної інфраструктури”, – зазначається у стратегії.
У Стратегії серед іншого визначено, що пріоритетами забезпечення кібербезпеки України є убезпечення кіберпростору задля захисту суверенітету держави та розвитку суспільства; захист прав, свобод і законних інтересів громадян України у кіберпросторі; європейська і євроатлантична інтеграція у сфері кібербезпеки.
Згідно зі Стратегією, Україна у співпраці із суб’єктами приватного сектору, академічною спільнотою та громадськістю забезпечить посилення національної кіберготовності та кіберзахисту. Також в Україні буде проведено наукові дослідження у сфері кібербезпеки, реформовано систему підготовки та підвищення кваліфікації кадрів, а також розгорнуто навчальні програми, курси, тренінги з кібернавчання. Крім того, Україна спрямує зусилля на забезпечення посилення надійності та безпеки цифрових послуг. Стратегія визначає також цілі стратегії та механізми їх досягнення.