Підтримка правлячої в РФ політичної партії «Єдина Росія» з боку української політичної сили «Опозиційна платформа – За життя» є підтримкою агресивної політики Кремля, спрямованої на підрив національної безпеки і суверенітету України. Діяльність таких політичних сил забороняється українським законодавством, тому робота ОПЗЖ повинна бути заборонена.
Про це на своїй сторінці в Facebook заявив керівник Центру оборонних реформ, координатор міжвідомчої платформи з протидії гібридним загрозам, яка здійснює свою діяльність в рамках співпраці Україна-НАТО, Олександр Данилюк.
«ОПЗЖ (парламентська політична партія – ред.) привітала «Єдину Росію» Путіна з перемогою на виборах в РФ. Чіткий індикатор того, що діяльність ОПЗЖ спрямована на – ліквідацію незалежності України, підрив суверенітету і територіальної цілісності України, підрив безпеки нашої держави. Відповідно, діяльність ОПЗЖ повинна бути заборонена », – заявив він.
На уточнюючий коментар Guildhall щодо правової площини питання Олександр Данилюк зазначив, що відповідні положення передбачені Законом України «Про політичні партії в Україні».
«Українське законодавство, зокрема пункти 1, 3 і 4 статті 5 Закону України« Про політичні партії »забороняють роботу політичних партій, діяльність яких спрямована на ліквідацію незалежності України, підрив суверенітету і територіальної цілісності, а також підрив безпеки України. Це саме те, на що спрямована політика «Єдиної Росії» і ОПЗЖ, яка її підтримує, підтримуючи тим самим окупацію наших територій і військову агресію проти України », – зазначив керівник ЦОР.
Нагадаємо, політична партія «Опозиційна платформа – За життя» виступила з офіційною заявою, в якому привітала правлячу в РФ партію «Єдина Росія» з перемогою на виборах в Державну Думу.
З 2014 року Російська Федерація веде війну проти України і окупувала кримський півострів.
До слова, в самі партії вже давно почались розколи і сварки. Відтак, нещодавно депутат від “Опозиційною платформи – За життя” Ілля Кива натякнув на вихід з партії після того, як його однопартійці нібито продали його округ в Полтавській області іншим людям.
Зі слів Киви виходить, що стратегічна рада ОПЗЖ передала партконтроль над Карлівським районом крилу Медведчука-Рабіновича, до якого належить сам Кива. Однак рішення про участь партосередку у виборах приймалося за узгодженням із Бойком, який є лідером іншого крила в ОПЗЖ (Бойко-Льовочкін). Чи радився він перед цим із Медедчуком і Рабіновичем – питання. Судячи з різкості заяв Киви, не радився, інакше б у групі Медведчука Киву попросили припинити нападати на Бойка. Тобто, в повітрі запахло розколом.
Раніше неодноразово спливала інформація про натягнуті стосунки всередині ОПЗЖ між двома її крилами: Бойка-Льовочкіна і Медведчука-Рабіновича. Проблеми загострилися цього року, коли РНБО ввела санкції проти Віктора Медведчука і Тараса Козака та були заблоковані три телеканали з їхнього пулу. Вигодонабувачем від цього в ЗМІ називали інше крило, адже ні до каналу “Інтер”, ні до Бойка з Льовочкіним питань у РНБО не виникло. Більш того, з’явилася інформація, що Льовочкін допомагає Банковій різними цікавими порадами.
Тепер – скандал із начебто продажем франшизи ОПЗЖ у провінційній Карлівці.
З одного боку групі Медведчука-Рабіновича може бути вигідно його підігрівати, аби тримати у тонусі своїх більш удачливих при нинішній владі партнерів по фракції. Однак поки Кива говорить тільки про ситуацію в одній окремо взятій Карлівці, виборця ОПЗЖ це глибоко не пройматиме. Тож питання, коли він звинуватить Бойка і Льовочкіна у співпраці з Офісом президента.
І чи звинуватить взагалі. З іншого боку, загострення внутрішнього конфлікту в “Опоплатформі” шкодить рейтингу всього цього політичного проекту. І група Льовочкіна-Бойка, і група Медведчука-Рабіновіча добре розуміють, що розкол у їхніх лавах вигідний дрібнішим політпроектам, які орієнтуються на “ватного” виборця.