Білоруські силовики, чекаючи проведення масштабного «Маршу 97%», який анонсувала опозиція, почали перекривати центральні вулиці Мінська і стягувати в місто військову техніку.

Про це повідомляють NEXTA і TUT.BY.

Як відомо, сьогодні в Мінську білоруси вирішили влаштувати акцію “Народна інавгурація справжнього президента”, щоб нагадати Лукашенко, що вони реально голосували за його головну суперницю Світлану Тіхановську.

Відзначається, що на Жовтневій площі і площі Незалежності вже встановлені металеві огорожі, перекриті під’їзди до Стели в центрі міста.

У прилеглих районах спостерігається велике скупчення мікроавтобусів з «тітушками». Вулицями їздить військова техніка.

Найбільші ТРЦ міста оголосили про те, що сьогодні не працюватимуть.

У той же час, білоруси активно готуються до проведення акції протесту. Автори Telegram-каналів попереджають їх про погіршення погоди і закликають взяти з собою на акцію дощовики.

Лідер білоруської опозиції Світлана Тіхановська звернулася до громадян країни в 50-й день протестів. Вона заявила, що активісти вийшли на вулиці зупинити режим і роблять це мирно. Про це повідомляє прес-служба Тіхановском в Telegram.

“Дорогі білоруси! Історія останніх місяців показує, що ми можемо все. З того моменту, як я вирішила подати документи в ЦВК, здається, пройшла ціла життя. Ціле життя самих різних подій і складних рішень, але головне – гордість за свій народ, гордість бути однією з вас “, – йдеться в зверненні.

Світлана Тіхановська додала, що білоруський народ сильніше одну людину, адже народ бореться за свої права.

“Сьогодні 50-й день нашого протесту, і білоруський народ сьогодні знову виходить на вулиці. Ми вийшли зупинити цей режим, і ми робимо це мирно. Демократія – це влада народу. А цілий народ сильніше одну людину, адже народ бореться за свої права, своє майбутнє і майбутнє своїх дітей. Нас мільйони, і ми готові нести відповідальність за свої рішення. Ось чому ми переможемо “, – підкреслила лідер опозиції.

Ситуацію, вже майже другий місяць триває в Білорусі, прокоментував президент Франції Еммануель Макрон. Він вважає, що його білоруський колега повинен добровільно піти з посади.

“Очевидно, йому (Лукашенко – 24 канал) доведеться піти. Сьогодні в Білорусі – криза влади, авторитарної влади, яка не може прийняти логіку демократії і яка міститься силою”, – зауважив Макрон.

У той же час він зазначив, що захоплюється мужністю протестуючих, оскільки “ці люди знають, на який йдуть ризик, виходячи кожні вихідні на демонстрації”. Особливо Макрона зазначив жінок.