Чиновники США та Європи почали підштовхувати Київ до мирних переговорів із Росією у зв’язку з настанням на фронті позиційного глухого кута. Про це повідомило видання NBC news, посилаючись на чинного та колишнього високопосадовців США.
За даними джерел, консультації розпочалися ще минулого місяця. Це питання було обговорено, зокрема, на минулій зустрічі «Рамштайн», де зібралися представники близько 50 країн-союзників Києва.
«Бесіди містили дуже загальні відомості про те, чим, можливо, доведеться пожертвувати Україні задля досягнення цієї угоди», — запевняють неназвані урядовці США.
Фактично почалися обговорення поступок, на які готовий піти Київ у досягненні мирної угоди з країною-агресором.
Такі обговорення, як повідомляється, виникли у зв’язку з кількома чинниками: позиційним глухим кутом на фронті, зниженням мобілізаційних можливостей України, а також труднощами союзників у наданні подальшої військової допомоги Києву.
За даними джерел, активніші консультації з приводу переговорів з Москвою можуть розпочатися вже до кінця нинішнього року. На офіційному рівні Вашингтон наголошує, що «будь-які рішення про переговори залишаються за Україною». Вони також наголошують на готовності й надалі надавати військову допомогу Києву.
Представники Білого дому повідомили NBC news про те, що не знають про жодні переговори про поступки України агресору. Крім цього, очевидно, президент США Джозеф Байден докладає величезних зусиль для того, щоб зберегти військову допомогу Києву на колишньому високому рівні і навіть збільшити її.
Поки що ці зусилля не увінчалися успіхом через позицію групи республіканців у Конгресі. В адміністрації Байдена наголосили, що наразі немає жодних ознак готовності Кремля до будь-яких мирних домовленостей із Києвом.
Путін досі впевнений, що зможе «пересидіти Захід», тобто дочекатися, доки союзники відмовляться від підтримки України та закінчити війну повною окупацією. Джерела запевняють, що Захід може дати гарантії безпеки Києву, щоб простимулювати його укласти мирну угоду з Москвою.
Швидше за все, це будуть гарантії без номінального вступу до НАТО, але які утримає РФ від нової агресії.
Петро Черник — військовий експерт розповів про те, які наслідки може мати для України напад ХАМАС на Ізраїль у військовому та геополітичних сенсах. Терористичне угруповання ХАМАС завдало масованого удару по території Ізраїлю.
На думку військового експерта, немає жодних сумнівів, що цю серйозну військову операцію організували російські спецслужби разом із представниками теологічного Ірану. рф перебуває у стратегічній пастці у війні з Україною. Через це вони вдалися до створення ще одної гарячої точки, бо ще з часів радянського союзу саме це терористичне угруповання ХАМАС контролює рф.
«Ця операція відбувалася зі стратегічним прицілом на те, щобпонизити забезпечення України зброєю, адже зараз фокус уваги світу зміститься на Ізраїль. Раніше, дійсно, була інформація, що ізраїльтяни можуть передати велику кількість найрізноманітнішого озброєння у Європу. І цей транш би міг вивільнити певні європейські резерви, тому в Україну почались би поставки іноземного озброєння. Але з урахуванням теперішньої ситуації у короткостроковій перспективі цього може не статися», — наголосив військовий аналітик.
За словами Петра Черника, США вели діалог із представниками Саудівської Аравії для укладення політичного союзу між цією країною та Ізраїлем. Насамперед це потрібно США, бо вони розуміють, що комплексно збивати ціну на нафту може тільки Саудівська Аравія, якій необхідне новітнє американське озброєння. І станом на зараз удар по цій домовленості видається успішним.
Своєю чергою іранці прагнуть повністю взяти під свій контроль Сирію, вийти на узбережжя Середземного моря, і усвідомлюють, що там їм може перешкоджати тільки ізраїльська армія, тому й завдали удару, щоб понизити їхній потенціал.