Ворог безуспішно намагається покращити свої позиції. За даними Генштабу, атаки окупантів біля Роботиного, Новопрокопівки та Вербового не призвели до змін на картах. Обстановка на Півдні залишається напруженою.
Аналітики американського Інституту вивчення війни з посиланням на геолоковані кадри пишуть про те, що Силам оборонам вдалося зайняти найзахіднішу траншею приблизно за один кілометр на південний захід від Роботиного. Також повідомляється про просування на півкілометра у бік Новофедорівки.
На лівобережній частині Херсонської області наші війська, як і раніше, утримують одразу кілька плацдармів. Один із них – плацдарм у селі Кринки. Вклинившись ще на кілька кілометрів углиб, ЗСУ переріжуть логістику між окупованими Олешками та Новою Каховкою. Тут, на відміну від Запорізької області, потужних укріплень немає, тому будь-який прорив за належної підтримки форсуванням через Дніпро може обрушити російську оборону.
Судячи з відео з Кринок, Сили оборони розширюють присутність у селі та просуваються на схід від центральної частини. У цьому районі вже формується новий «цвинтар» російської техніки: за останні тижні знищено десятки одиниць бронетехніки, включаючи танки.
Російська сторона скаржиться на проблеми. Зокрема, на удари по логістиці, погану координацію та велику кількість українських розвідувальних груп. Полковник британської армії у відставці, військовий експерт Глен Грант в інтерв’ю одному з телеканалів заявив, що Сили оборони продовжать рух, оскільки Росія не має можливості відтіснити їх на правий берег. І переломний момент для України на півдні точно настане – це лише питання часу.
Олександр Коваленко пояснює: ситуація може різко змінитись після того, як наші війська фізично переріжуть основні логістичні шляхи.
«Якщо казати про Олешки, достатньо перерізати дорогу Е97 (Херсон — Керч), Р57 (Олешки — Скадовськ) або Т2206 (траса за 4-10 км вздовж Дніпра), тоді повністю буде перерізана логістика вздовж лівого берегу. Це унеможливить спротив з боку росіян, обмежить їхню мобільність і маневреність. Все це закінчиться тим, що вони змушені будуть відійти десь до рубежів Раденська (понад 15 км углиб окупованої території) або навіть південніше», – пояснив він.
Минулого тижня на фронт прийшла негода: дощі, сніг, температура то нижча, то вища за нуль. За ідеєю це має впливати на інтенсивність боїв. Зокрема, через те, що східні та південні чорноземи перетворюються на бруд, важкопрохідний для броньованої техніки.
Очікується, що наступальні війська РФ будуть обмежені у застосуванні бронетехніки, оскільки, застрягши на ґрунтових дорогах, вона стане зручною мішенню для українських FPV-дронів. Однак і наша логістика зіткнеться з проблемами як мінімум до стійких морозів. Наприклад, в Авдіївці, де постачання гарнізону проходить через коридор сільською місцевістю.
«Погода впливає в будь-якому випадку, незалежно від того, наступаєте ви чи знаходитесь в обороні. Погана погода вносить свої корективи. Коли холодно, вітряно і волого, воювати непросто. Але те, що я бачу зараз, погода не особливо позначилася на наших діях у Херсонській області. Можливо, не настільки активно, але загалом українські сили розвивають успіх. Також не можна сказати, що вона якось далася взнаки на росіянах під Авдіївкою», – пояснює Олександр Мусієнко.
На думку Олександра Коваленка, негода все-таки більше на боці окупантів. Але лише тому, що вони не зважають на кількість загиблих.
«Це заважає наступу, зростає рівень втрат, але їм начхати. Я думаю, найближчими тижнями вони наступатимуть, а ми в більшості локацій будемо в обороні. Хіба що на лівобережжі Херсонської області ініціатива ще може бути за нами», – зазначив він.