Кілька місяців тому українським військовим вдалося висадитися на лівобережжі Херсону та створити там кілька плацдармів. Десантування на східний берег Дніпра було складною, серйозною частиною великої і масштабної бойової операції. Сили оборони продовжують вести контрбатарейну боротьбу, а артилеристи прикривають наших воїнів, які перебувають на лівому березі. Наші підрозділи досить результативно використовують аеророзвідку та ударні дрони, хоча складні погодні умови останнім часом ускладнюють бойову роботу.

Плацдарм на Лівобережжі Херсонщини виявляється надзвичайно важливим для Збройних Сил України на операційно-тактичному рівні. Активність українських військ на цьому напрямку примусила противника утримувати значні військові сили. Про це заявив аналітик Defense Express Сергій Згурець у ефірі українського каналу.

«Плацдарм, який утримують наші морські піхотинці на Лівобережжі Херсонщини, залишається дуже важливим в оперативно-тактичному розумінні. Нашим морпіхам дуже складно діяти на цьому напрямку, адже там все тримається на тому, що наше угруповання потрібно постійно забезпечувати через річку Дніпро», — сказав аналітик.

Згурець наголосив, що цей плацдарм залишається вкрай перспективним для українських військових, оскільки спонукає противника тримати величезну концентрацію військ. Втрати, які українські підрозділи завдали противнику, суттєво впливають на ситуацію в регіоні й змушують ворога утримувати там значні сили.

«Втрати, які наші підрозділи завдають противнику, є головним чинником, який суттєво впливає на хід бойових дій на Лівобережжі Херсонщини. Адже через активність наших підрозділів, противнику потрібно утримувати достатньо суттєве угруповання військ.Тому, з огляду на завдання для наших підрозділів, цей плацдарм залишається дуже перспективним», — додав він.

Окрім того, Згурець підкреслив, що російська сторона не може бути впевненою щодо подальшого розвитку подій, оскільки на певному етапі забезпечити форсування Дніпра може бути вкрай складно. Проте, ця можливість залишається і росіяни не можуть передбачити динаміку розвитку ситуації.

Відомо, що минулої доби Сили оборони знищили вишку супутникового зв’язку та іншу техніку окупантів на півдні України.

Як повідомили у Силах оборони півдня, українські захисники утримують позиції на лівобережжі Дніпра та завдають вогневі ураження противнику. Ворог час від часу вдається до штурмових дій, але отримує відсіч.

Зокрема, минулої доби ліквідовано 35 окупантів. Знищено зенітну установку «ЗУ-23-2», два танки, три гармати, міномет, 8 одиниць автомобільної техніки, комплект антенної системи супутникового зв’язку та вишку супутникового зв’язку. Також на лівобережжі Херсонщини група ударних БпЛА прикордонників «NOY» завдала вогневого ураження по техніці загарбників. Прицільними скидами боєприпасів знищено ворожу САУ, вантажівку та одну одиницю спецтехніки.

Росіяни на лівобережжі продовжують зміцнювати та облаштовувати свої позиції резервами. Загарбники ведуть спостереження за ЗСУ та не припиняють тиснути артилерійськими обстрілами і дроновими ударами.

Також ворог продовжує терор цивільного населення.

«Застосував два FPV-дрони та скинув з БпЛА різних модифікацій три осколкові боєприпаси по населених пунктах правобережжя Херсонщини й Куцурубській громаді Миколаївщини. Критичних руйнувань та постраждалих не зафіксовано», — розповіли українські військові.