Минулої доби Сили оборони України відбили атаки армії Російської Федерації в операційній зоні Оперативно-стратегічного угрупування військ «Таврія». Зазначається, що російські військові використали авіаудари та застосували артилерію. Про це повідомив 19 грудня командувач оперативно-стратегічного угруповання військ «Таврія» Олександр Тарнавський.

«Російські війська завдали 5 авіаударів, провів 70 бойових зіткнень та здійснив 631 артобстріл», — йдеться у повідомлені.

Командувач повідомив, що загальні втрати російських військових за добу — 560 осіб. Також знищено 11 одиниць військової техніки:

«6 танків, 1 ББМ, 1 артсистема, 1 БпЛА та 2 одиниці спецтехніки. Ще 6 одиниць техніки ворога пошкоджено».

Нагадаємо, раніше командувач Таврійського угруповання військ ЗСУ Олександр Тарнавський в інтерв’ю Reuters наголошують, що українські сили мають дефіцит 122-мм і 152-мм снарядів по всій лінії фронту. І саме через нестачу зброї ЗСУ змушені перерозподіляти артилерійські боєприпаси і переплановувати військові завдання. Крім того, дефіцит боєприпасів української артилерії підтвердив і заступник міністра оборони генерал Іван Гаврилюк.

Фахівці Інституту зауважують, що і російські, і українські війська витратили значні частини своїх запасів 122-мм і 152-мм артилерійських снарядів радянських часів. Обидві армії почали шукати інші запаси цих артилерійських боєприпасів за кордоном. Так, нещодавно Росія отримала велику кількість цих снарядів із Північної Кореї. Натомість Україна та її західні партнери намагаються отримати ці снаряди з іноземних запасів.