Володимир Зеленський не раз заявляв, що Авдіївський напрямок — чи не найважчий на фронті. Так російські окупанти в області Авдіївки повернулися до використання передусім піхотної складової у своїх штурмових діях, використовуючи так званих «ДНРівців». Про це повідомив військово-політичний аналітик з групи «Інформаційний опір» Олександр Коваленко на своїй сторінці в соцмережі.
За його словами, у напрямку Красногорівка-Новобахмутівка ведуться штурмові дії ресурсом 132-ї ОМСБр 1 АК і лише частково вони мають підтримку 30-ї ОМСБр 2 ОВА.
З півдня:
- Від Водяного на Першотравневе, від Пісок на Першотравневе – 9-а ОМСБр 1 АК.
- Від Веселого на Авдіївку – 114-а ОМСБр 1 АК.
- Від Досвідченого на Ластівчине — в основному 1-а ОМСБр 1 АК, хоча в цій зоні оперують так само 55-а та 74-а ОМСБр 41-й ОВА.
- У районі промзони оперують підрозділи 1-ї ОМСБр 1 АК та ДРШБр «Ветерани», водночас “оперують” вони не дуже успішно.
“Ресурс регулярних підрозділів російські окупанти явно бережуть і накопичують, збільшуючи угруповання, зосереджений наступ на Авдіївку. Очевидно, що робиться це з метою підготовки потужнішої хвилі наступу на Авдіївку, щоб до так званих виборів президента Росії закрити питання щодо цієї локації та дати Путіну можливість із цією «перемогою» йти на вибори”, — розповів Олександр Коваленко.
Він також додав, що граничним значенням накопичення угруповання може бути показник в 60 тисяч окупантів, після чого і почнеться найвідчайдушніший наступ на Авдіївку.
“Але для накопичення такої кількості в районі Авдіївки командуванню окупантів потрібен мінімум місяць. Тобто основний ривок може розпочатися з другої половини лютого. Будь-які рухи раніше – надрив із втратами, компенсація яких займе ще час. Ну, а поки що готується такий сценарій, на забій відправляють «гордих» дамбасят”, — зазначив військовий оглядач.
А що ви думаєте з цього приводу? Ставте лайк та пишіть свої думки у коментарях.
Зауважимо, попри все Україна успішно виконує стратегічне завдання оборонної операції. Про це заявив військовий експерт Сергій Грабський.
“Українським військам вдалося стримати наступ противника в нашому розумінні цього слова, тому що тактичне просування сприймається противником як видатний успіх, але відсутній оперативний успіх. Тому з точки зору України ми бачимо успішну оборонну операцію, яка дала змогу зірвати плани противника й не допустити його прориву на Авдіївському напрямку”, — сказав він.
За словами військового експерта, говорити про відтягування на Авдіївський напрямок якихось додаткових ресурсів із Південного фронту не доводиться. Прекрасно розуміючи специфіку конфігурації лінії фронту в районі Авдіївки, українське військове командування від початку не мало наміру кидати на цей напрямок якісь серйозні ресурси з метою уникнення їхнього оточення й знищення.
“Тому ми ведемо бойові дії позначеним комплектом військ, який практично не змінився, якщо не брати до уваги питання про внутрішню ротацію, коли підрозділи виходять на перегрупування, на відпочинок і потім повертаються для ведення бойових дій. Тому з цієї точки зору російський наступ зазнав невдачі. Їм не вдалося відтягнути достатню кількість ресурсів з Південного напрямку для того, щоб послабити тиск. Зараз ми перейшли на півдні зокрема до оборони. І російські війська відчайдушно намагаються вичавити нас із роботинської “кишені”. Їм це не вдається, вони зазнають великих втрат. Загалом Україна виконує стратегічне завдання оборонної операції на зиму 2024 року”, — наголосив Грабський.