Всупереч планам Кремля, Російська Федерація не зможе досягти нових відчутних успіхів у війні проти України. Як би там не панікувало НАТО, але Сили оборони України міцно тримаються на своїх рубежах і зупиняють спроби РФ розвивати наступи.
https://www.youtube.com/watch?v=-St0f9HF7Mk
Про це розповів засновник благодійного фонду “Закриємо небо України”, генерал-лейтенант Ігор Романенко.
Він прокоментував інформацію, що днями в німецькому виданні Bild (“Більд”) вийшла стаття з посиланням на джерела в розвідці. ЗМІ пише, що в планах Москви значиться розширення бойових дій в Україні до 2026 року. Згідно з цими даними, Володимир Путін розраховує, що підтримка України з боку Заходу ослабне, Росія імітуватиме готовність до мирних перемовин, паралельно працюючи над новим планом атак. Російська армія хоче захопити повністю Луганську і Донецьку області, і окупувати великі міста України — Харків, Дніпро і Запоріжжя.
“Путін нагадав, що і “Одеса — російське місто”, це не нова ідея, але зокрема. Пам’ятаємо їхні плани на початок війни, плани першого року. Але і зараз виконання стратегічної наступальної операції, яку вони розпочали на сході, і завдання, які ставилися, не виконали. Питання не тільки в Луганській і Донецькій областях, а глибше і ширше щодо захоплення наших територій. Було перенесення дат щодо виконання такого роду завдань. Ці плани зриваються завдяки діям Сил оборони України. Тому тут треба розділяти пропагандистське від реалій війни, від об’єктивних законів війни, від об’єктивного стану, який є на фронті. Ми його бачимо реалістично, підходимо критично, оцінюємо результати ведення бойових дій загалом”, — сказав Романенко.
Генерал-лейтенант заявив, що цьогоріч Сили оборони України не виконали завдання з деокупації територій, на це не вистачило сил.
“Союзники розподіляли допомогу в часі, немає концентрації зусиль, а це один з основних принципів ведення бойових дій. Тому в цьому плані досягнень на суходолі в нас немає. Але є досягнення стратегічного рівня цьогоріч на морі та в повітрі. Тому відокремлюємо пропагандистське — те, що він лякає і показує своєму народові перед виборами, що в них усе йде за планом “спецоперації”, також залякування і підштовхування керівництва країн-союзників України до того, що він готовий зараз до перемовин, легітимізуймо усе захоплене на поточний момент ЗС РФ, і далі розбиратимемося на роки вперед. А в них сил поки що не вистачає спланувати наступний 2024 рік, тому що ті, які є, забезпечують тактичне просування вперед, а зараз вони ведуть бойові наступальні дії по всій лінії протистояння — понад 1000 км. Але сил на такого рівня стратегічне проведення операцій на поточний момент і на 2024 рік у них недостатньо. Тому тут більше пропаганди”, — каже він.
Однак, вважає Романенко, треба проводити розвідку, критично й об’єктивно оцінювати стан противника і готуватися.
“З нашого боку в зимовий період ведення бойових дій зводиться до того, щоб провести успішно стратегічно-оборонну операцію — зупинити просування супротивника, знищити якомога більше живої сили, озброєнь і техніки, і виграти час для акумулювання сил і засобів для проведення наших дій на наступний рік, зокрема контрнаступального характеру за умови накопичення відповідних озброєнь і сил”, — резюмував Ігор Романенко.
Військовий експерт Михайло Притула також вважає, що Україна має час підготуватися для більш успішного контрнаступу у 2024 році, одночасно виснажуючи Росію на лінії фронту.
«Ймовірно, нам вдасться краще підготувати контрнаступ на 2024 рік. Адже ми зможемо кількісні показники перевести в якісні. Україна до цього часу ще б отримала всю ту зброю й техніку, яку нам обіцяли наші союзники.Також зараз велика кількість наших військовослужбовців проходять підготовку й посилено вивчають іноземну техніку. Варто відзначити й те, що Європа не була готова до великої війни. Зараз ситуація змінилась. Те ж саме стосується й США. Консолідація сил сьогодні набагато серйозніша, ніж була», — пояснив Притула.