Відомий лікар і телеведучий Євген Комаровський розповів, як виходити з карантину тим, хто працює, і чи варто побоюватися підхопити коронавірус після скасування обмежувальних заходів.

Ці та інші теми, пов’язані з Covid-19, він висвітлив у ролику, який виклав на своєму YouTube-каналі.

У Комаровського поцікавилися, як правильно виходити з карантину: одразу на повний робочий день або на кілька годин.

“Це мені нагадує спроби кинути курити. Може нам не різко кидати? А сьогодні курити 20 сигарет, завтра – 19, післязавтра – 18. Друзі, нічого не змінюється для вас: ви вийдете на 6 годин або на 8 … Всі головні чинники ризику нікуди не зникають: і ваша поїздка на роботу, і контакт з іншими людьми, і офіс з купою співробітників … Якщо ви відкриваєте офіс, так відкривайте на повний день і працюйте нормально “, – порадив Комаровський.

Він додав, що якщо Кіпр або Нова Зеландія відкриваються тому, що у них немає нових хворих, то Україна – тому, що влада нарешті зрозуміла: карантин зупиняє життя в країні і вбиває не меншу кількість людей, ніж коронавірус.

На питання, чи варто побоюватися захворіти Covid-19 або потрібно просто чекати своєї черги, він відповів наступне. Остерігатися треба перш за все людям із груп ризику. Але чим пізніше людина захворіє, тим вищими будуть її шанси на одужання. Це пов’язано з тим, що медицина накопичує нові знання про коронавірус та обґрунтовані практикою методи лікування.