Президент Володимир Зеленський під час зустрічі із ректорами провідних українських Вищих навчальних закладів обговорив проблему кадрового голоду в країні і закликав вирішувати її разом.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

“Якщо ми нічого не будемо вирішувати саме з вами, то кадровий голод у країні так і залишиться. Цю проблему держава має вирішувати спільно з вищою освітою”, – цитує офіс Зеленського.

Зеленський нагадав, що в Україні навчається понад мільйон студентів і велика частина з них не хоче залишатися на Батьківщині після закінчення навчання. А з тих, хто залишається, багато хто не працює за здобутою спеціальністю.

“Навіщо ви витрачали свій досвід, навіщо держава витрачала свої гроші, якщо ми потім не можемо залучити цих дійсно талановитих студентів?”, – додав президент.

У зустрічі брали участь ректори 25 Вищих навчальних закладів а також заступник керівника Офісу президента Юрій Костюк та голова парламентського Комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак.

Нагадаємо, що з 4 березня в Україні немає міністра освіти і науки, а є лише в.о.

На зустрічі із президентом також обговорювали питання оптимізації закладів вищої освіти розширення їхньої фінансової автономії, рівень зарплат викладачів та умови, у яких навчаються студенти.