Низка науковців підтримала просімейну позицію Ганни Турчинової, декана факультету природничо-географічної освіти та екології Національного педагогічного університету ім. Драгоманова та висловила занепокоєння з приводу звинувачень Турчинової у гомофобії, зазначивши, що у такий спосіб відбувається порушення прав людини на свободу думки та світогляду, передає Корупція.Інфо

Відповідну відкриту заяву було оприлюднено у п'ятницю, 22 червня. Близько 40 наукових працівників України різних вишів, ступенів та напрямків дослідницької роботи звернулися до колег та "усіх людей доброї волі", щоб підтримати Турчинову та не допустити "протиправних цькувань за її просімейну позицію".

Науковці зазначили правомірність обурення Турчинової, яке вона висловила у своєму блозі на порталі Cenzor.net з приводу необґрунтованої цензури шкільних підручників та ознак дискримінації традиційних сімейних цінностей. Зокрема йшлося про намагання замінити у шкільних підручниках слово "батьки" на "рідні".

"Виявляється, нині за висловлення елементарних наукових фактів – про природу стосунків між людьми та сімейні союзи, які є природними лише між чоловіком та жінкою – огульно вішатимуть ярлик "гомофоба" чи "ксенофоба", як це й відбувається щодо Ганни Турчинової", – вважають автори заяви.

У відкритому листі також наголошується, що "в Україні не існує жодної обґрунтованої праці, гідної наукової уваги, на тему одностатевих стосунків та так званих прав ЛГБТ – ні в галузі медицини, ні психології, ні юриспруденції тощо".

"Саме на підставі наявної наукової бази Ганна Турчинова публічно стала на захист конституційних прав і свобод батьків, дітей та сім'ї як основи будь-якого суспільства, а також визначеного в Конституції України поняття шлюбу як союзу жінки і чоловіка. Так само це робимо й ми у своїй професійній науково-педагогічній діяльності, а також батьки та й, власне, народ України загалом, розуміючи тупиковість інших шляхів розвитку суспільства, окрім сім'ї, відповідального батьківства і материнства", – стверджується у заяві.

Крім того, автори листа роблять висновок, що прецедент із Ганною Турчиновою "створює небезпеку як для забезпечення прав людини в Україні на свободу думки та вираження поглядів, так і для вітчизняної науки".

"Порушується не лише право людини на свободу думки та світогляду, а й на свободу висвітлення істини у наукових дослідженнях", – йдеться у заяві.

Популярне: "Всіх застрелимо, задушимо… всіх, хто…": Міністр МВС зробив скандальну заяву

Автори листа також посилаються на статті 9 та 10 ​Європейської Конвенції про захист прав людини, в яких зазначається, що кожен має право на свободу думки та вираження поглядів. На їхню думку, у випадку з висловлюваннями Турчинової "йдеться про свободу вираження особистих (наукових чи релігійних) поглядів людини, а не про заклик до обмеження чиїхось прав".

У листі також висловлюється вимога скасувати проведення антидискримінаційної експертизи підручників і освітніх програм та залишити обов'язковою лише науково-методичну експертизу.