Нелегальний бізнес в Україні працює під прикриттям поліції. Таку гучну заяву зробив нещодавно відомий народний депутат Сергій Лещенко, передає Корупція.Інфо

Популярне: Подарунок від Порошенка Яценюку на день народження. Ніколи не здогадаєтесь, ЯКИЙ САМЕ!

На його переконання, після приходу Арсена Авакова на пост міністра внутрішніх справ у правоохоронній системі змін не відбулося. Вона, як і колись, тісно пов'язана з мафіозним кланом.

 — Які саме, на вашу думку, сфери тіньового бізнесу перебувають під контролем МВС?

 — По-перше, це гральні автомати. Ще три роки тому міністр Арсен Аваков через соцмережі обіцяв закрити всі нелегальні гральні клуби й погрожував керівникам обласних управлінь МВС персональною відповідальністю у разі, якщо такі заклади функціонуватимуть. Але відтоді їх в Україні лише побільшало.

У нас, як у Лас-Вегасі: куди не глянеш, всюди гральні автомати. Ховаються вони під вивісками інтернет-клубів чи лотерей, але функціонують, як гральні автомати чи онлайн-казино. Варто згадати гральні заклади з назвою: “У мережі”. Є інформація про контакти посадових осіб Міністерства внутрішніх справ із людьми, які організовують цей квазілегальний бізнес.  

По-друге, це нелегальний видобуток бурштину на Поліссі. Погодьтеся, якби МВС вжило належних заходів для припинення видобутку та торгівлі сонячним каменем, цього б не було. Але бізнес процвітає. Це означає, що він має “дах” МВС і, зрозуміло, на ньому там також заробляють.  

Те саме можна говорити про проституцію і торгівлю наркотиками. Корупційні вертикалі мають декілька рівнів заробітку — від найнижчого до найвищого. Щоб функціонувала корупційна система, треба, щоб на всій вертикалі були бенефіціари цієї корупційної системи. Працює єдиний спрут.  

До речі, Хатія Деканоїдзе, коли йшла у відставку з посади глави Нацполіції, відверто сказала: система працює з єдиною метою — для збагачення людей, які перебувають на високих посадах у міністерстві. Фактично, маємо зрощення мафіозного клану та правоохоронної системи.  

— На чому ще незаконно заробляють у міністерстві, очолюваному Аваковим?  

— На закупівлях для МВС. Декілька років тому в кабінеті заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря працівник правоохоронних органів поставив приховану камеру. І ця камера зафіксувала, як син Арсена Авакова Олександр Аваков домовлявся з Чеботарем про постачання рюкзаків для правоохоронців. Домовленість була в тому, що МВС зможе придбати рюкзаки в такій кількості та за такою ціною, щоб постачальник собі ще й заробив до кишені.  

Це відео бачила вся країна. Але ніхто ніяких заходів не вжив. Ніхто не подав у відставку, нікого не притягнули до відповідальності.

Усе працює, як і працювало, – починаючи від видобутку бурштину на Поліссі і закінчуючи гральними автоматами у країні.  

До речі, був у нас уже один міністр внутрішніх справ, який працював у мафіозному клані та виконував усі доручення, які йому давали. Він застрелився. Хотілося б, щоб наші міністри не вдавались до самогубства, а відповідали за вчинки, які скоюють, перебуваючи на посаді й позбавляючи майбутнього мільйонів громадян.