Збройні Сили України продовжують заходи із розширення плацдарму на лівому березі Херсонської області. Нині у районі села Кринки тривають запеклі бої.
Військовий експерт Владислав Селезньов сказав, з якою метою Сили оборони утримують позиції на лівобережжі Херсонщини.
До слова, деякі експерти вважають, що перебування ЗСУ на лівому березі Дніпра стало однією з найбільших пасток для окупантів за всю війну.
«Український плацдарм у Кринках – це пастка для ворожої армії, адже росіяни намагаються щоразу відтіснити наші війська з лівого на правий берег й потрапляють під удар української артилерії, яка перетворює на попіл величезну кількість особового складу ворожої армії та техніки. Проте зараз виникла критична ситуація із забезпеченням українських бійців», – мовив Селезньов.
За його словами, те, що роблять наші військові, які тримають ділянку фронту на лівому березі Дніпра, це поза межами людських можливостей. Але навіть всупереч всім труднощам, наші воїни ведуть оборонні бої та тримають плацдарм.
«Мужність, завзяття та героїзм наших морських піхотинців, воїнів територіальної оборони та прикордонників вже зараз навіки вписана в історію цієї війни», – додав Селезньов.
На думку військового експерта, у нинішніх умовах навряд чи вдасться звести понтонні мостові переправи та забезпечити сталу логістику між правим та лівими берегами. Ворог пильнує за переміщенням навіть невеличких швидкісних катерів та човнів.
В той же час, російське угруповання військ «Дніпро», що діє на лівобережжі Херсонщині, зіткнулося з низкою проблем. Насамперед це стосується значних втрат у живій силі та техніці. З кінця жовтня – початку 2023 року група військ «Дніпро» дуже посилила свою боєздатність. Однак щось пішло не так.
Детальніше про це розповів Олександр Коваленко – військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив».
Російське угруповання «Дніпро», командувачем якого є Міхаїл Теплинський, посилюють. Роблять це, ймовірно, через загрозу Сил оборони на лівому березі Херсонщини. Зокрема, аби вибити українських військових з Кринок, адже за селом – Дніпро, тож відходити звідти окупантам буде дуже важко. Однак таке рішення вже не перше.
«Там цікава, дисонантна ситуація. Приблизно з кінця жовтня минулого року намагались суттєво збільшити групу військ «Дніпро» – з 60 до 74 тисяч. Група за боєздатністю була другою з кінця, а стала другою з початку. Але з початку 2024 року група військ «Дніпро» поступово зменшується», – зауважив Олександр Коваленко.
Фактично кожного дня відбувається зменшення кількості цього угруповання на 500 – 700 військових. Крім того, вони не отримують достатньо підтримки, аби компенсувати втрати підрозділів.
Щобільше, деякі підрозділи з групи військ «Дніпро» відправили на територію тимчасово окупованого Криму для відновлення боєздатності.
«Відновлення боєздатності підрозділів класично – це коли вони мають втрати 30% особового складу та механізованої компоненти. Але для росіян зараз це показник 60% втрат», – зазначив військовий оглядач.
Навіть коли підрозділ має такі втрати, їм підвозять підкріплення та компенсують людський ресурс на лінії боєзіткнення. Тобто військових ніхто не відводить від лінії боєзіткнення. Однак росіяни зараз роблять саме це.
«Не хочу поки випереджати події, але, здається, що група військ «Дніпро» готується до прийняття дуже непопулярних в російському суспільстві рішень», – додав Коваленко.