У вівторок, 7 серпня, на 66 році життя помер народний артист України, актор Театру на Подолі та кіно, режисер Ігор Славінський.

Як пізніше розповів порталу ZN театральний критик Олег Вергеліс, артист довго хворів, але навіть незважаючи на це продовжував працювати та їздити на гастролі.

"Ігор Славінський був з числа театральних людей, які випромінюють тепле й добре світло. Таке світло і ще незнищенний гуманізм – в кожному його спектаклі – і в Театрі на Подолі, і в Молодому, і в театрі "Сузір'я", у багатьох інших театрах країни", – зазначив Вергеліс, згадавши про виставу Славінського "Синій автомобіль".

"Славінський любив гарну прозу. Знав ключі для її "злому" і вдалого перенесення на сцени. Ігор був не тільки режисером, але і хорошим актором, він і облаштовував багато вистав для своїх чудових колег як сильні акторські бенефіси, як спектаклі-сповіді. Тому його обожнювали актори, його постійно чекали в театрах різних українських міст", – додав критик.

Популярне: Задерла спідницю та просила взяти аналізи”: В Одесі слідчий поліції влаштувала п’яну ДТП

За словами Вергеліса, літня робота в Миколаєві для хворого Славінського виявилася фатальною.

"Організм не витримав навантажень, напруги, спеки. Не витримав пристрасного "бігу" по колу. А в рідному Театрі на Подолі він вже почав роботу над булгаківським "Бігом" з його примхливими снами. І можна тільки уявити, яким би був цей спектакль. Але тепер він і сам став частиною наших театральних снів. Світла пам'ять… " – підсумував він.

За час кар'єри Ігор Славінський чотири рази ставав лауреатом премії "Київська пектораль", у 2010 році був нагороджений премією імені Амвросія Бучми за кращу режисуру вистав "Мертві душі" та "Люксембурзький сад" в Театрі на Подолі. Званням Народного артиста України актор був нагороджений у 2018 році.