Лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко відреагувала на смерть одного із засновників Партії регіонів Юхима Звягільського. Політикиня написала пост на своїй сторінці у Facebook , до якого додала тепле спільне фото зі Звягільським.

«Є люди, яким стає мужності лишатися чесними, гідними і правильними за будь-яких обставин. Юхим Леонідович – безумовно, з таких Людей» – написала Тимошенко.

Депутатка зазначила, що знала Юхима Леонідовича особисто і у них були «гарні людські стосунки».

«Людина слова та справи. Людина, якій я не раз дякувала за підтримку…», – продовжила вона.

Тимошенко написала, що на Донбасі, в шахтарських колах померлого іноді називали «Батьком», бо він справді по-батьківськи турбувався, вболівав за гірників, був із ними серцем і душею, «не важливо – обіймав він при цьому посаду директора шахти чи перебував на чолі уряду».

«Юхим Звягільський – справжній Чоловік і справжня Людина. Не так і багато є тих, про кого можна так сказати щиро. Вічна пам’ять…», – завершила депутатка.

У суботу, 6 листопада, стало відомо про смерть колишнього депутата Верховної Ради та виконувача обов’язків прем’єр-міністра України, одного із засновників “Партії регіонів” та незмінного керівника шахти імені Засядька в Донецьку Юхима Звягільського.

Своїми спогадами про цього політичного діяча поділилася шеф-редактор видання “Лівий берег” Соня Кошкіна. “Юхим Леонідович був глибою. У прямому і переносному сенсі. За подіями його життя можна зняти крутий фільм. Не один.

Вісім разів обирався до Ради. Цьогорічне скликання, дев’яте, вже не балотувалося, а 2014-го його округ “порізали”, внаслідок чого для перемоги йому знадобилося якихось тисячу з копійками голосів (відтворюю по пам’яті). Був в.о. прем’єра за Кравчука ще, 93-го. Вляпався у гучний корупційний скандал, потрапив під слідство та спішно репатріювався до Ізраїлю. Повернувся 97-го. Знову Рада. Беззмінний керівник шахти “Засядька” багато років. Підтримував Януковича. Вважався одним із “символів” Партії Регіонів. Це дозволяло йому в очі Януковичу бити все, що вважатиме за потрібне.

Фраза “вистачить грабувати вугільну промисловість”, наприклад, вплетена в тост на честь дня народження гаранта (!), була цілком у його дусі. Але “Фімі” (як його за очі називали) прощали. Йому, батькові-засновнику, можна було все”, – написала журналістка у своєму Telegram-каналі.

Кошкіна також згадала російську окупацію Донецька у 2014 році, коли Звягільському довелося залишити рідне місто. Декілька його помічників потрапили “на підвал” бойовиків. Витягувати їх довелося російському співаку та прихильнику агресії РФ проти України Йосипу Кобзону, з яким Звягільський перебував у дружніх стосунках.

“У 2014-му він до останнього не хотів їхати з Донецька. Його зв’язка з цим містом була якоюсь аномальною навіть, ніби жива пуповина. Але в один із днів (серпневих, здається) помічників Юхима Леонідовича “запакували на підвал”.

І поперли на нього самого. Витягав їх цілий Кобзон (Фіма з ним дружив). Ось і все. До Донецька він більше не повернувся.

Навіщо це все? Ні, я зовсім не ідеалізую покійного. Він був дууууууже суперечливою фігурою. Дуже. Сильно. Дуже суперечливою. Але його життя – епоха. Яскравим виявом якої він був. З усіма плюсами та мінусами. Можна любити, можна ні, але точно потрібно знати та розуміти, щоб робити висновки на майбутнє”, – зазначила журналістка.