Станом на 22 травня є три проблемних питання з недобудовами корпорації “Укрбуд”, але вони не входять у компетенцію міського голови Києва та міської влади.

Про це мер столиці України Віталій Кличко заявив під час брифінгу, який транслювала пресслужба КМДА на своєму Youtube-каналі. Він відповів на запитання журналістів щодо слів президента України Володимира Зеленського про те, що Кличко має долучитись до вирішення питання добудови об’єктів “Укрбуду”.

“Хочу наголосити, що компанія “Укрбуд” – не якась “шарашкіна контора”. Засновником компанії і корпорації, під егідою якої велося будівництво, є Кабінет міністрів України. І говорити, що Кличко зараз може взяти і сам розібратися з наслідками дій недобросовісного забудовника – щонайменше, некоректно”, – підкреслив мер Києва.

За його словами, всі розуміють, що проблему 13-ти тисяч інвесторів “Укрбуду” – киян, які чекають на житло, треба вирішувати. Тому “Київміськбуд” долучився до її розв’язання і взяв на себе зобов’язання перед людьми, але зіткнувся неприємностями, які йому спочатку обіцяли допомогти вирішити на державному рівні.

Кличко відзначив, що наразі передача об’єктів “Укрбуду” до “Київміськбуду” відбувається в плановому режимі. Йдеться про 23 об’єкти: невеликий офісний центр та 22 житлових комплекси. П’ять із них “Київміськбуд” вже прийняв на баланс і розпочав там будівельні роботи.

“На сьогодні є три проблемних питання. Вони не входять в компетенцію міського голови і міської влади. По-перше: питання передачі об’єктів з Міністерства оборони до “Київміськбуду” на існуючих умовах. Чотири житлових комплекси будуються на землях Міноборони. І все, що треба від міністерства сьогодні, – підписати договори на попередніх умовах”, – підкреслив він.

“По-друге: співпраця з Державною архітектурно-будівельною інспекцією щодо прийнятих об’єктів і тих, які “Київміськбуд” ще має прийняти на баланс. ДАБІ, за формальними ознаками, повертає всі документи міськбуду… Через це деякі будинки, в яких вже живуть люди, досі не ведені в експлуатацію. Загалом отримано 16 відмов щодо чотирьох об’єктів, щодо яких подавали документи на введення в експлуатацію”, – додав очільник столиці.Третьою проблемою, за його словами, є нестача коштів у момент добудови об’єктів, що розпочали зводити. Кличко відзначив, що після проведеного аудиту з’ясували, що на добудову всіх будівель не вистачає понад 2 млрд. грн.

Він додав, що кошти, про які йдеться, повернуться в процесі добудови, але зараз потрібно вирішити це питання. І це, за його словами, неможливо зробити без Державної іпотечної установи, яка підпорядкована міністерству фінансів України і до якої звернувся “Київміськбуд”.

“Тому я не зовсім розумію, чому президент так сказав. І як саме Кличко може втрутитися в діяльність державних органів – таких як Міноборони, ДАБІ чи Державна іпотечна установа. Єдине, чим може допомогти міська влада – це зменшення фінансового навантаження на забудовника у разі скасування сплати пайового внеску. Як це робили, наприклад, по недобудовах Войцеховського. І це питання ми зараз опрацьовуємо, щоб винести його на розгляд Київради”, – підсумував Кличко.

Примітно, що 22 травня петиція інвесторів житлових комплектів “Укрбуд” (ЖК “Укрбуд”) щодо блокування відновлення будівництва набрала 25 тисяч необхідних підписів для розгляду президентом України.

У петиції на сайті глави держави автори нагадали, що Зеленський особисто приєднався до вирішення проблем понад 40 тисяч членів сімей інвесторів та в грудні 2019 року дав публічну обіцянку, що комплекси “Укрбуду” будуть добудовані “Київміськбудом”.

“Але на превеликий жаль, на момент подання цього звернення можна відмітити майже повну відсутність прогресу у відновленні будівництва об’єктів будівництва ЖК “Укрбуд”, адже з 23 об’єктів “Київміськбуд” прийняв лише п’ять (практично добудованих) житлових комплексів та фактично припинив прийняття решти об’єктів, мотивуючи це відсутністю підтримки зі сторони органів державної влади”, – йдеться у ній.

“Просимо Вас як гаранта Конституції забезпечити виконання Вашої обіцянки та посприяти у знятті штучних обмежень, які встановлюють представники органів влади”, – відзначили автори.