У суботу, 25 листопада, в Україні і ще 32 країнах світу вшановують пам'ять жертв Голодоморів – мільйонів українців, знищених тоталітарним комуністичним режимом.

День пам'яті жертв Голодоморів відзначається щорічно у четверту суботу листопада на підставі президентських указів 1998 і 2007 років.

До Дня пам'яті у храмах Києва та на території всієї країни проведуть поминальні панахиди, а також траурні заходи біля Меморіалу жертв Голодомору.

Також у рамках заходів до 85-ї річниці пам'яті жертв Голодомору традиційно відбудеться громадська акція "Запали свічку". О 16:00 пам'ять жертв геноциду українського народу вшанують хвилиною мовчання. У цей час кожен бажаючий може долучитися до пам'яті загиблих співвітчизників і встановити свічку на підвіконні.

На всіх державних будівлях і спорудах, підприємствах і організаціях буде приспущено Державний Прапор України. У всіх містах України, на радіо і телебаченні обмежать проведення розважальних програм і заходів.

Президент Петро Порошенко і прем'єр-міністр Володимир Гройсман оприлюднили звернення з нагоди Дня пам'яті.

"Цей день також спонукає нас ще раз подивитися прямо в очі жахливою правді: голодомори в Україні були штучними, досконалими людьми проти людей. Точніше – нелюдами проти людей. І в ім'я збереження України ми повинні завжди пам'ятати і про жахливі злочини, заподіяні комуністичним режимом на українських землях ", – підкреслив глава держави.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

При цьому Гройсман уточнив, що 85 років тому керівництво СРСР улаштував геноцид проти українського народу. "Мільйони людей стали жертвами голодомору, який штучно створив радянський режим."


У ХХ столітті українці пережили три голодомори: 1921-23, 1932-33 і голод 1946-47 років. Наймасштабнішим з яких був Голодомор 1932-33 років – визнаний геноцидом українського народу, здійснюваним тоталітарним комуністичним режимом СРСР.

Події 1921-1923 рр. і 1946-1947 рр. кваліфікуються як масовий голод, геноцидний характер якого поки не доведений.

Масштаби трагедії 1932-33 рр. до сих пір залишаються дискусійним питанням.