Верховна Рада України не має права вимагати відставки і звільняти керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького.
Про це у коментарі розповів народний депутат від Блоку Петра Порошенка Микола Паламарчук. Заступник голови Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності наголосив, що Рада не правочинна звільняти Холодницького, але може вимагати від нього звіту.
Популярне: Скандальний ролик Порошенка: Приходько затримали по дорозі на суд
"У законі чітко прописані умови для відставки прокурора, там немає такої норми, що Верховна Рада проголосувала і прийняла відставку. Тому заяв може бути багато, але треба чинити за законом. Заслухати його можуть, але от прийняти рішення щодо нього – ні", – пояснив Паламарчук.
Оскільки згідно з законом Назар Холодницький є заступником генерального прокурора, остаточне рішення про його звільнення приймає генпрокурор Юрій Луценко. Рекомендацію ж у даному випадку може подати Рада прокурорів і Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів.
Нагадаємо, 26 липня Посольство США в Україні зробило різку заяву і публічно закликало керівника САП Назара Холодницького піти у відставку.
Нагадаємо, 20 березня у кабінеті глави САП були знайдені підслуховальні пристрої. Тоді ж деякі ЗМІ повідомили про швидку відставку Холодницького через проблеми зі здоров'ям і "занадто нервову роботу".
27 березня генпрокурор Юрій Луценко підтвердив, що керівника САП прослуховували в його робочому кабінеті, і розповів, що цим займалося НАБУ під процесуальним керівництвом ГПУ.
Пізніше Луценко вніс подання до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів з проханням розглянути питання про відставку Холодницького. За словами генпрокурора, документ поданий в рамках кримінального провадження, яке розслідується загальною групою ГПУ і НАБУ. Пізніше ЗМІ опублікували деталі розмов у кабінеті Холодницького. Також були названі причини для його звільнення.