1b098a249a5b89a8b325c4093c9f2336444773dc
Однією із ключових причин неможливості впровадити безвізовий режим України із Європейським союзом є не тільки упередження з боку європейських політиків, які побоюються таким кроком спровокувати посилення ескалації російських військ на сході України, але і внутрішньоукраїнські проблеми, а саме: численні корупційні схеми, у тому числі й такі, які стосуються міжнародної міграції населення.
Нещодавно на сторінках багатьох українських видань цитували слова заступника голови консультативної місії ЄС (КМЄС) з реформування сектору безпеки Юга Фанту, які він виголосив під час дискусії між експертами з цього питання, що відбувалася у Києві. Так, пан Фанту зазначив, що нерідко чує питання про те, чому ЄС затягує із фактом інтеграції з Україною. У відповідь він наголошує:

“Насправді ми більш ніж бажаємо співпрацювати з Україною і дуже хочемо мати безвізовий режим. Але найважливіша проблема — це корупція. Будь-хто з фахівців ЄС це підтвердить».
Зазначимо, що загострення інтересу до проблеми введення безвізового режиму у Адміністрації Президента відбулося цьогоріч наприкінці травня. Так, депутат блоку Президента, яка представляє його інтереси у парламенті, Ірина Геращенко зазначала, що Україна отримає безвізовий режим вже влітку наступного року. Також вона нагадала про пункти декларації, прийнятої на ризькому саміті, згідно з якими наша країна до кінця поточного року має виконати позиції плану дій щодо лібералізації візового режиму. Контроль за виконанням цих позицій відбудеться восени. Європейські експерти проведуть спеціальний моніторинг.

Однак зазначимо, що нинішній Президент, як і його попередники, таку обіцянку вже давав. Контроль за виконанням вищезазначених позицій відбудеться восени. Європейські експерти проведуть спеціальний моніторинг.
Насамкінець, мабуть, варто зазначити, що введення безвізового режиму, якого бажає велика кількість українських громадян, неоднозначно вплине на економіку країни. Адже, як не як, але це ті двері, крізь які витікатиме робочий потенціал України, потенційно мобілізовані верстви населення та й засилля європейських товарів складе неабияку конкуренцію вітчизняному виробнику.