Членкиня Палати представників США Вікторія Спартц звинуватила главу Офісу президента України Андрія Єрмака з прихильниками у кампанії проти себе у зв’язку з тим, що вона публічно озвучила претензії до нього.
Про це йдеться у її заяві, опублікованій 11 липня на її офіційному сайті, документ має заголовок “Київ має краще підтримувати свою героїчну армію, а Єрмак має піти у відставку”.
Вікторія Спартц на доведення цієї вимоги повторює, що з 24 лютого була в Україні шість разів та побувала у багатьох містах і спілкувалась у тому числі з українськими військовими та вражена їхньою рішучістю, але дізналася, що “замість визнання своїх військових та спрямування всіх сил країни на їхню підтримку, Київ, на чолі з Андрієм Єрмаком, грається у політику”. Вона зауважує, що виглядає, ніби українська влада “має гроші на відбудову несуттєвої інфраструктури, але не має їх для підтримки військових, як обіцяного житла для бійців АТО з окупованих територій”.
“На жаль, замість того, щоб відреагувати на проблемні питання, озвучені мною минулого тижня, пан Єрмак почав наклепницьку кампанію проти мене. Багато хто в Америці і Європі вже якийсь час серйозно стурбований з приводу Єрмака. Якби він поводився як державний діяч, то, як хтось, до чиєї репутації вже і так були питання, він би ще взимку пішов у відставку після того як запевняв керівництво України, що нападу Росії не буде – що зменшило її готовність. Але зробити цю правильну річ ніколи не пізно”, – заявила Спартц.
Вона додає, що після того, як вона публічно озвучила свої претензії, “маріонетки Єрмака” почали звинувачувати її у тому, що вона почала піднімати питання задля власних політичних балів.
“Лише ті, хто не розуміє специфіку політики загальних виборів у США може виходити з такими твердженнями. Від цього немає політичних балів, але це річ, яку правильно зробити. І, спробувавши деякий час вирішити питання непублічно, я озвучую його на загал через значну стурбованість”, – заявляє конгресвумен.
Вона відкидає також припущення, що додатковий нагляд за постачанням зброї Україні може сповільнити процес її отримання. “Навпаки, наявна нестача нагляду сприяє затримкам, а належний нагляд і логістика лише збільшать швидкість та ефективність”, – каже Вікторія Спартц.
Нагадаємо, Вікторія Спартц у п’ятницю звернулася до президента США Джо Байдена з проханням надати пояснення щодо процедур нагляду, пов’язаних із главою Офісу президента України Андрієм Єрмаком.
У відповідь на це, представник міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко розкритикував звернення членкині Палати представників США Вікторії Спартц до Джо Байдена перевірити “російські зв’язки” глави Офісу президента Андрія Єрмака.
Ніколенко зазначає, що останні дії та заяви Вікторії Спартц “є неприхованою спробою повернути в американську політику класичні наративи російської пропаганди про начебто зв’язки керівництва України з Росією і втягнути нашу державу у внутрішню політику США”.
“Радимо пані Спартц полишити спроби заробити собі додатковий політичний капітал на безпідставних спекуляціях довкола теми війни в нашій країні та горі українців. Особливо цинічними є маніпуляції про Україну та її керівництво від конгресвумен українського походження”, – зазначив він.
Речник МЗС також закликав Спартц “припинити підривати наявні механізми надання США військової допомоги для України”.
“Українська сторона максимально відкрито взаємодіє із американськими партнерами, надаючи їм вичерпну інформацію про використання техніки. Подальша бюрократизація та затягування процесу, якого очевидно і прагне Вікторія Спартц, сприятиме лише подальшому просуванню російських загарбників. На такий сценарій тільки і розраховують в Кремлі”, – сказав він.
У той самий час, Вікторія Спартц заявила, що Володимир Зеленський “повинен вирішити проблему” Андрія Єрмака і закликала МЗС України серйозно ставитися до її заяв.