У місті Тараща Київської області від коронавірусу померло подружжя медиків – медсестра місцевої поліклініки та лікар-анестезіолог реанімаційного відділення.

Сиротою залишився їхній 13-річний син Антон, який також заразився COVID-19 і лежав на апараті ШВЛ у реанімації. Про це в прямому ефірі політичного ток-шоу “Право на владу” в четвер, 22 жовтня, розповіла ведуча програми Наталія Мосейчук.

Коли Мосейчук зайшла в студію, вона сказала, що хоче почати програму з історії, яку дізналася буквально за годину до ефіру. Журналістка звернулася до гостей у студії, попросивши їх забути про політиканство й місцеві вибори.

Як повідомила ведуча, трагедія трапилася 10-11 жовтня. Розповідаючи про подію, Мосейчук робила великі паузи, щоб заспокоїтися, її голос тремтів, а на очах були сльози.

Вона звернулася до глави країни Володимира Зеленського, закликавши його взяти під особистий контроль справи всіх лікарів, які постраждали під час пандемії, а також впровадити президентську стипендію для дітей медиків, які загинули від COVID-19.

Мосейчук додала, що син загиблих медиків Антон також планує стати лікарем. Ведуча закликала уряд створити можливість для таких дітей, щоб вони могли безперешкодно вступати до українських ВНЗ.

Журналістка зазначила, що в Таращу до дитини-сироти приїхала тітка, сестра його батька, яка проживала в Черкасах. “Зараз відбувається оформлення документів”, – сказала Мосейчук.

В свою чергу, Президент України Володимир Зеленський заявив про готовність випробувати на собі вакцину від COVID-19, яку розробляють вітчизняні вчені.

Під час великого інтерв’ю чотирьом телеканалам глава країни повідомив, що українська вакцина може стати унікальною.

Відповідаючи на запитання про вакцину, яка розробляється в Україні, президент пояснив, що говорити нині про конкретні терміни неможливо. Президент зазначив, що перепитував, чи можна пришвидшити процес, але отримав негативну відповідь. Якщо його скоротити, то результат досліджень можуть не визнати в світі.

Як розповів український лідер, дослідження потенційної вакцини в Україні вже проводилися, проте не на людях.

“Вона [вакцина], скажу так, унікальна. Це не пафос і не популізм. Вона унікальна тому, що не така, як інші. І це правда, це ключове в цій вакцині. Що важливо: ми знаємо, у нас є матеріали й інформація, що дослідження проводилися, але не на людях”, – сказав Зеленський.

На запитання, чи готовий він випробувати український препарат на собі, президент відповів ствердно.

“У прямому ефірі?” – запитав журналіст. “Шоу Трумана…” – пожартував глава країни.

“Ті результати, які показували, я із задоволенням. Якщо скажуть – так”, – додав він.

Також, Президент Володимир Зеленський вважає, що локдаун в Україні можливий при 15 000 випадків коронавірусу (COVID-19) на добу.

“Відносно локдауна, я хочу всіх заспокоїти. Ми всі розуміємо, що будь-який локдаун повністю зупинить нашу економіку – це страшно, це небезпечно і на сьогоднішній день, я вважаю, неможливо і недоцільно”, – зазначив Зеленський.

За його словами, влада на початку епідемії розглядала варіант введення жорсткого карантину при 5000 нових хворих на добу.

“Десь місяць тому ми вважали, що при 9500 хворих в день наша медицина зупиниться – не вистачатиме ліжок в інфекційних лікарнях, і не буде вистачати медиків. І Степанов (глава МОЗ Максим Степанов, – ред.) тут правий, що на сьогоднішній день при 15 000 ми можемо ввести локдаун, але це не про ліжко-місця… Ми не можемо збільшити кількість лікарів,.. не можуть мільйони лікарів раптом з’явитися в Україні”, – підкреслив президент.