Прем'єр-міністр Володимир Гройсман погрожує мерам відставками за зрив опалювальних сезонів.

Коли мова зайшла про пуск тепла у населених пунктах, прем'єр заявив: "Цей абсурд, який лунає з вуст деяких представників місцевої влади, не піддається жодній критиці. Починають перепихувати один на одного: Нафтогаз одне каже, мерія інше. Той підготувався, той не підготувався. Той заплатив борги, той не заплатив. У заручниках хто? Люди".

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Гройсман розповів, що "вимушений був займатися 24 години на добу, щоб розблокувати вольовими рішеннями питання щодо Кривого Рогу, Павлограду, Херсону".

"Тому що неспроможні виконати свою елементарну функцію. Скільки раз я говорю: що, важко прибрати вулиці? Важко прибрати сніг? Підготувати з квітня нормально теплосистему, щоб запустити людям тепло та у людей не було стресу і решти випробувань. Вже повноваження дали. Грошей було 70 мільярдів, сьогодні уже 230 мільярдів. 99% усіх мерів – нормальні, адекватні люди. А є і такі, що просто… Я взагалі не знаю, навіщо вони обираються. Якщо не можуть зробити елементарні речі.

Зробили все для того, щоб закачати понад 17 мільярдів кубів газу. Прийняли окремий закон – маєш борги, реструктуризуй. Дотягують до останнього і потім починають над людьми знущатися. Я вимагаю поставити цьому край (Гройсман почав гримати кулаком по столу). А якщо якісь мери не вміють це зробити, будемо звертатися до парламенту – відсторонювати їх від займаних посад", – заявив прем'єр.

Додамо, що останнім часом Гройсман часто говорить про розширення своїх повноважень, адже за його словами, так він зможе вирішити всі проблеми.

Однак подібні заяви різко піддають критиці відомі політологи. Зокрема на цьому акцентує, експерт Олександра Решмеділова.

«Те, що Гройсман намагається показати, що йому чогось не вистачає, схоже на те, що це спеціальне відволікання уваги від того, що у нього нібито зв'язані руки. Адже в коаліційних силах немає єдності і ті квотні міністри, яких отримав Гройсман не зовсім не його, адже він не вибудовував Кабмін сам.

За її словами, Гройсману завжди чогось не вистачає, плюс постійні тертя між прем'єром і Президентом, які не дозволяють йому повною мірою просувати свою політику, якої у нього особливо й немає.

Відносно заяв Гройсмана про розширення своїх повноважень, то він їх буде повторювати скільки завгодно, адже йому треба з чимось виходити до преси.