Збройні сили України продовжують рух у південному напрямку, цікаві події розвиваються навколо Роботиного та Урожайного. Однак є ще один перспективний напрямок на південному фронті – це з П’ятихаток на Василівку.
Про це розповів військово-політичний оглядач Олександр Коваленко.
За його словами, ЗСУ продовжують рух на південному фронті, зокрема вже прорвали смугу забезпечення Роботино-Вербове, там є деякі успіхи.
“Ми знаходимося фактично біля другої лінії оборони, розширюється там плацдарм, є відповідні успіхи і навколо самого Роботино. Ну хоча знову ж таки, ніхто його в лоб штурмувати не збирається. Для нас головне – це плацдарми, висоти і т.д. Для нас ключове місце займають не так населені пункти, як ті локації, які надають нам іншу перевагу – географічну”, – каже Олександр Коваленко в ефірі “24 каналу”
За словами експерта, зараз у напрямку Старомлинівки також відбуваються дуже цікаві події, а щодо Урожайного, то поки що не було якихось офіційних повідомлень.
“А загалом, там також ми бачимо, що по флангах розширюється плацдарм. І, безумовно, це справді два основні напрямки. Хоча є ще один дуже цікавий – це напрямок із П’ятихаток на Василівку. Там ну не багато уваги приділяється саме цій локації, але вона також має відповідну перспективу. Але поки що, як кажуть, вона не вистрілила, але це поки що”, – підсумував Коваленко.
“Вони зараз використовують резерви для того, щоб гальмувати наше просування, вони використовують те, що мало зустрічати наші війська по другій лінії оборони. Вони це використовують у смузі забезпечення, тобто з першої лінії оборони, їм не вистачає ресурсу”, – повідомив фахівець.
Експерт додав, що на цьому напрямку стоїть 58-а російська армія. Вони банально не мають ресурсу для того, щоб протидіяти українській армії на цьому відрізку. Але навіть ті ресурси, які залишаються у росіян, стають ще меншими згодом завдяки діям ЗСУ.
При цьому на Луганському напрямку були зібрані найкращі ресурси щодо резервів. Це не означає, що вони якісь сильні чи ще щось. Вони просто найкращі серед тих, які є зараз у росіян.
Бо решта всіх військ, які є у росіян, гірша за якістю в порівнянні з цими. У них найкраща комплектація з техніки та людей. Але з іншого боку, якщо дивитися на комплектацію, там ті самі російські військові, які й на інших ділянках.
Загалом, на Південному плацдармі загальний задум дій СОУ, був очевидний з самого початку і очевидність задуму, говорила про чітке планування дій.
Очевидно, що завданням підрозділів першої хвилі було не тільки прорвати смугу забезпечення, яку так просто, з ходу прорвати не можливо, але й виснажити ресурси окупантів на цій ділянці. І результат цих дій відзначався вже в другій половині червня, коли агресори пустили в хід резерви.
Минулого тижня було розпочато процес розпакування стратегічного резерву ворога. Крім того, реалізується відчутніший процес перекидання підрозділів ДВ “Дніпро” в Запорізьку область, зокрема 56 ДШП. Утримати оборону окупанти намагаються заповнюючи оборону якомога більшою кількістю м’яса.
При цьому, маючи кількісну перевагу, а також ведучи оборонні дії, РОВ не можуть утримувати оборону. Парадокс? СОУ у меншій кількості та з обмеженими можливостями продавлюють та розширюють плацдарм.
Крім виснаження ворога, минулого тижня відбулися дві події на Південному плацдармі. Це звільнення одного дуже важливого села, і захід СОУ в інше дуже важливе село.
Таким чином, можна говорити про те, що на одній із локацій СОУ не лише впритул підійшли до основної лінії оборони РОВ, але почали процес неминучого звільнення одного з їхніх опорників у другій лінії оборони. На іншій відкрилася пряма дорога до одного з опорників.
Важливо розуміти, що цей процес відбувся практично одночасно, що також говорить про плановість процесу і вкотре підводить до думки про контрольованість ситуації та безпосередню ініціативу СОУ на даних плацдармах, де найближчим часом може початися інтенсифікація.
Крім того, не варто забувати про регулярний вогневий вплив СОУ на критичну логістику Півдня, яка (знову дежавю) починає підривати рівень забезпечення передових підрозділів РОВ. Ефективність забезпечення помітно знижується, також відзначається підрив системи управління.