У Бундестазі вимагають від Шольца детально розповісти про допомогу Україні, — повідомляє Welt.

Депутатка Бундестану від Вільної демократичної партії Марі-Аґнес Штрак-Ціммерман, яка в Бундестазі очолює комітет із питань оборони, закликала Шольца якнайшвидше скликати “Національну конференцію з питань України”, під час якої він повинен докладно відзвітувати про вже надану допомогу Україні.

Вона звернула увагу й на те, що на цій зустрічі команда німецького лідера, представники збройної промисловості, профспілок і Бундесверу зможуть сісти за стіл і узгодити подальші кроки щодо допомоги Україні.

Мета зустрічі повинна полягати в тому, щоб отримати впорядкований огляд німецької допомоги Україні для ініціювання наступних кроків у цілеспрямований, взаємоузгоджений спосіб, – наголосила німецька політикиня.

На переконання депутатки, війна в Україні перебуває у вирішальній фазі. Тоді як українська армія мужньо протистоїть жорстокій російській навалі, намагаючись стримати російську армію та відзначаючи власні військові успіхи завдяки нашій гуманітарній, економічній та військовій підтримці, Росія продовжує готуватися до великих наступів, – підкреслила Марі-Аґнес Штрак-Ціммерман.

Вона вважає, що те, наскільки довго Україна зможе захищатися і чи досягне вона зрештою успіху у війні, залежить “зокрема від підтримки Німеччини”. Тому уряд Німеччини “повинен зробити більше, щоб допомогти Україні виграти цю війну”.

“Німеччина повинна взяти на себе роль лідера, якої вимагають її західні партнери в Європі, і, безсумнівно, рішуче й сміливо рухатися вперед”, – підсумувала Штрак-Ціммерман.

Байден бачить, що Франція та Німеччина не справляються.

Журналіст Томас Фрідман зазначав, що путін намагається “дотягти” цю війну до зими, а потім “заморозити” Європу. Відтак, добитися поступків у послабленні санкцій.

Політолог Микола Давидюк вважає, що Пентагон і далі надаватиме нам зброю, щоб побороти ворога. Про це він сказав 24 каналу.

За його словами, США не ведеться на енергетичний шантаж росії. Байден не просто так вирушив на близький Схід та зустрівся із наслідним принцом Саудівської Аравії Мухаммедом бін Салманом. Його він насправді вважав ідеологічним ворогом. Хоча президент Байден ще на початку каденції запевняв, що із ним не зустрічатиметься.

Однак зараз Байден хоче допомогти Європі захиститись від енергетичного шантажу росії. Він бачить, що Франція та Німеччина не справляються,
– сказав Давидюк.

Він також назвав главу США – одним із енергетичних лідерів Європи.

Санкції проти Росії працюють, але для бажаного ефекту знадобиться багато часу.

Високий представник ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель закликав європейців до “стратегічного терпіння”.

Боррель нагадав, що один із найголовніших обмежувальних заходів проти Росії – санкції щодо нафти – набувають чинності до кінця 2022 року. І хоча Москва може знайти нові ринки збуту, там вона змушена продавати нафту з дисконтом у близько 30 доларів.

“Звичайно, ця швидка детоксикація від російської енергії передбачає значні витрати для ряду країн і секторів, з якими нам доведеться зіткнутися. Однак це ціна, яку доводиться платити за захист нашої демократії та міжнародного права”, – написав він у блозі.

Високий представник ЄС закликав Європу проявити стратегічне терпіння, оскільки війна в Україні буде довгою, а “дозволити Росії перемогти означало б дозволити їй знищити наші демократії та саму основу світового порядку, заснованого на міжнародних правилах”.

“Оскільки ми не хочемо воювати з Росією, економічні санкції та підтримка України є основою цієї відповіді. І наші санкції починають давати ефект, і він буде ще більшим у найближчі місяці”, – підсумував Боррель.