Німецький уряд не бачить причин для введення нових санкцій проти Росії через агресію у Керченській протоці.
Про це заявив міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас.
Однією з причин він назвав продовження спроб досягти деескалації конфлікту.
"Наразі я вважаю, що було б неправильно говорити про нові санкції, тому що є намагання зменшити напруженість. З німецького боку не буде пропозицій щодо нових санкцій. Я не бачу консенсусу всередині ЄС щодо нових санкцій", – сказав Маас.
Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання
Додамо, Уряд ФРН не буде тиснути на Росію через конфлікт в Азовському морі – заявку українського посла на відправлення німецьких кораблів в наші води відхилили.
Це підтвердив прес-секретар федерального уряду Штеффен Зайберт. За його словами, "в даний час найголовніше – стриманість і діалог".
"Відправка німецьких кораблів до узбережжя Криму не планується, оскільки Німеччина домагається від обох сторін стриманості і зниження ескалації", – пояснив він.
Крім того, він додав, що що уряд Німеччини не визначилися і в питанні нових санкцій відносно Росії, дебати про введення подібних штрафних заходів в зв'язку з керченською кризою є "поспішними", а "санкції не є водопровідних краном, який відкривають і закривають по потребі".
Однак він закликав Росію звільнити українських моряків, повернути Україні захоплені кораблі і зазначив, що, з німецького погляду, немає виправдання використанню нею військової сили в цьому випадку.
Він додав, що Німеччина підтримує територіальну цілісність і суверенітет України, а також права на судноплавство в Керченській протоці.
Водночас, за словами журналіста Портникова, він вбачає повну відсутність консенсусу в Європейському Союзі. І у цьому вся проблематика запроводження нових санкцій проти РФ.
"Доводиться констатувати, що ЄС, як то кажуть, досяг балансу інтересів між тими своїми членами, які виступають за посилення режиму санкції і тими країнами, які з радістю скасували б санкції проти Москви – була б можливість. І цей баланс пов'язаний не лише з ситуацією в Керченській протоці. Це – один з перших результатів діяльності нового популістського уряду Італії, багато членів якого не приховують своїх симпатій до Путіна", – написав він.