Глава партії "Слуга народу" Дмитро Разумков вважає, що не можна об'єднувати парламентський комітет з питань євроінтеграції з комітетом у закордонних справах. Але і створювати окреме міністерство євроінтеграції не бачить сенсу.
Про це Разумков сказав в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".
"Комітет з євроінтеграції не можна буде внести до комітету в закордонних справах, адже воно так не працює. Там не тільки питання, пов'язані з міжнародною діяльністю держави. Тому, напевно, все-таки це окремий комітет. І це, знову ж таки, не корелюється з окремо взятим міністерством. А створювати міністерство під цей напрямок теж буде неправильно", – відзначив Разумков.
Він також підтвердив, що триває дискусія про можливе створення комітету з реінтеграції окремих районів Донбасу.
"Таке питання є. Я зараз не готовий відповісти, буде створений окремий комітет чи ні, але посилення саме цього напрямку в рамках окремого комітету або в форматі підкомітету, я думаю, потрібно буде робити", – сказав Разумков.
Він також не впевнений, що в майбутньому парламенті вдасться реалізувати принцип, коли комітети будуть відповідати міністерствам.
Окрім того, розподіл керівних посад в органах влади проводитимуть виходячи з професійних якостей кандидатів.
Лідер партії Слуга Народу Дмитро Разумков заявив, що при розподілі керівних посад в органах влади не виходитимуть з квотного принципу.
Під час призначення на відповідні посади враховуватимуть професійні якості кандидатів і не обмежуватимуться партією Слуга народу.
Разумков додав, що на посади спікера, його заступників, прем’єр-міністра, міністрів, голів комітетів, підкомітетів, а також в органи центральної виконавчої влади є по дві-три кандидатури в його партії.
– Ми прагнутимемо, щоб на ці позиції потрапили наші колеги, але якщо ми бачитимемо, що хтось більш ефективно зможе реалізовувати ті чи інші завдання, тоді приналежність до команди не буде основоположною, – підсумував лідер партії Слуга народу.
Також, глава партії “Слуга народу” Дмитро Разумков анонсував новий закон про позбавлення депутатського мандата за прогули.
“Цю процедуру (позбавлення мандата – ред.) треба буде прописувати. Одним з форматів, який ми розглядали, це референдум з відкликання народного депутата, це можуть бути і законодавчо прописані норми: якщо ви не відвідуєте свою роботу протягом, скажімо, 30% робочого часу… Це буде визначати закон. Не прийшли на 30% засідань – втрачаєте мандата”, – розповів Разумков.
До слова, заступник керівника Офісу президента Руслан Рябошапка заявив, що перемогти корупцію потрібно протягом п’яти років.