Коронавірус стане дуже важким випробуванням для української економіки. Дуже багато людей можуть втратити роботу, дуже багато бізнесів можуть опинитися на межі виживання, про це у своєму зверненні до президента, заявив екс-президент Грузії, Михеіл Саакашвілі.
Держава просто зараз має вжити екстрених заходів, щоб убезпечити своїх громадян, свою економіку та свою державність, продовжує він:
1. Не допустити банкрутства малого та середнього бізнесу. Для цього у ручному режимі терміново потрібно:
Відмовитись від стягнення комунальних податків;
Забезпечити зниження облікових ставок за кредитами та заморозити виплати;
Скасувати на період карантину орендну плату, у випадках, коли орендодавецем виступає держава;
Знизити цілий ряд податків НЕ тільки тимчасово, але й у довготривалій перспективі!
2. Посткарантинний період.
Криза — це завжди велика небезпека, але й завжди великі можливості. Це можливість і для України. У цей час ми маємо реалізувати усі ті реформи, які затягувались останні 30 років, скасувати 90% бюрократичних регуляцій та корупційних годівниць. Зможемо — виграємо та будемо на коні. Ні — буде нечувана економічна криза, рецесія та, не побоюся цього слова, Україна навіть може перестати існувати як країна взагалі.
3. Геополітичний аспект. Росія.
Попри світове падіння цін на нафту, у Росії є значна фінансова подушка, яка дозволить їй зараз, коли Захід сконцентрований на внутрішніх проблемах, зосередити увагу на Україні.
Зараз нам потрібно бути вкрай обережними! Вивіряти кожен крок та не йти на жодні компроміси та поступки, які потім призведуть тільки до ще більшої шкоди. Не грати в ігри та не заграватися!
Окрім того, Саакашавілі зазначив – Треба готуватися до того, що карантин в Україні не закінчиться через два тижні, а буде тривати наступні два-три місяці.
Треба готуватися до того, що протягом цього часу в Україні можуть втратити роботу до 1 мільйона осіб.
Також треба бути готовими до того, що внаслідок економічної рецесії країни Євросоюзу втратять до 20% робочих місць на своїх внутрішніх ринках і це може безпосередньо вплинути на подальше працевлаштування українських заробітчан, внаслідок чого ще до 1 мільйона українців можуть повернутися з ЄС додому.
Це все є цілком реальні ризики, до яких влада має готуватися вже зараз.
Зниження податків, зниження облікових ставок на кредити у банках, підготовка програм з субсидіями — це все те, що має просто зараз терміново випрацьовуватись.
Ми маємо бути готові.
Окрім того, стосовно цього висловився і Сакварелідзе, який зазначив, що останні дні відбувається справжній Аустерліц між Зе і Порохоботами. Карантин на них не позначився. У коментарях до цього допису Українці підтримують екс-заступника прокурора та зазначають, що опозиція ставить палки в колеса команді Зеленського, незважаючи на важку політичну ситуацію.