Практично всі російські вимоги до українського керівництва, які оприлюднять під час переговорів делегацій України та Росії або ж повідомляють іноземним політикам, які відвідують Москву – як прем’єр-міністр Ізраїлю Нафталі Беннет – або спілкуються з Володимиром Путіним телефоном – як президент Франції Еммануель Макрон – незмінно включають пункт про визнання російського статусу окупованого Криму.

Чи є можливість, що Україна визнає Крим російським, як цього вимагає Володимир Путін?

“Цього ніколи не станеться”, – відповіла на запитання міністерка з реінтеграції окупованих територій Ірина Верещук в інтерв’ю британському каналу GB News.

Коментуючи позицію України щодо окупованих Росією територій, зокрема, Криму, Верещук зазначила, що Україна не визнала владу Росії на півострові ні у 2014 році, і не зможемо зробити це зараз. За її словами це неможливо. Крім того, український народ цього не допустить.

“Занадто велика жертва, і занадто багато крові пролито, щоб українська територія залишалась цілісною та неподільною”, – заявила Верещук.

Раніше радник керівника ОПУ Олексій Арестович розповів про хороші перспективи повернення Донбасу та Криму.

Поки Україна зберігає Збройні сили, вона може звільнити будь-яку ділянку своєї території. Водночас вивезення родин співробітників спецслужб РФ з Криму на материк свідчить про зневіру самих росіян у перспективах утримання українських територій.

Таку позицію у спільному прямому ефірі українських телеканалів висловив радник керівника Офісу президента Олексій Арестович.

«В Криму стартував масовий продаж квартир, і родини співробітників спецслужб вивезені на материк. Швидко дуже. Тобто, вони самі нам показують перспективу: вони навіть не сподіваються вже Крим отримати», – зазначив Арестович.

За його словами, багато людей не розуміють, що поки Україна зберігає збройні сили, вона може звільнити будь-яку ділянку своєї території. І навпаки – у разі втрати збройних сил, можуть бути втрачені навіть ті території, які досі утримували.

«Саме тому Збройні сили України ведуть маневрену війну: іноді віддають село для того, щоб його забрати», – пояснив радник Єрмака.

«Ми заберемо взагалі все, включаючи Донбас і Крим – просто потрібен час. Вони ж не сильні, вони довгі. Ми їх наріжемо і з’їмо по шматочку… Все буде наше», – наголосив Арестович.

На питання про те, як можна повернути Крим і Донбас, якщо на всіх перемовинах РФ висуває вимогу їхнього визнання, радник керівника Офісу президента відповів, що переговорна позиція нападника постійно змінюється і стає дедалі слабшою через поразки на фронті.

«Російські військові брешуть своєму політичному керівництву. Лише російських генералів, за нашими даними, загинуло шестеро. Але інформація просочується, і коли вони з’ясують (правду – ред.)… вони поскромнішають на цих перемовинах дуже сильно», – сказав він.

За словами Арестовича, російські відомства сильно сваряться між собою: «ФСБ підставляє армію, армія – ФСБ, вони разом – кадирівців, решта – всіх інших».

Радник Єрмака пропонує порівняти вимоги росіян на другий день війни з нинішніми і переконатися, що половина вимог зникли. На його думку, за тиждень боїв на полі бою, представники країни-агресора стануть ще скромнішими.