Президент Володимир Зеленський нещирий, коли, ставлячи за провину генеральному прокурору кількість “посадок”, не має претензій до свого давнього друга, який очолює СБУ, міністра, відповідального за роботу Нацполіції називає “успішним”, а в.о. директора ДБР відправляє на підвищення, призначаючи генпрокурором.

Про це написав колишній генеральний прокурор України Руслан Рябошапка у своєму блозі.

“Президент нещирий, коли, хизуючись розпочатою нашою командою реформою прокуратури перед іноземними учасниками форуму в Давосі, називає це “низькими результатами” в кіно для українців”, – написав Рябошапка.

На його думку, саме реформа органів прокуратури, яку розпочали за його каденції, є значно важливішою за “посадки”. “З тої простої причини, що без такої реформи посадки будуть не відновленням справедливості, а небезпечним популізмом. І саме для цього – щоб змінювати систему та правила гри – ми йшли у владу рік тому”, – додав екс-генпрокурор.

Водночас, зазначає Рябошапка, незалежна прокуратура та незалежне керівництво Офісу генерального прокурора “виявились непотрібними ні президентові, ні його оточенню, ні тим, хто отримував вигоду від прокуратури”.

Рябошапка переконаний, що декому хотілося швидко поквитатися з політичними опонентами, задовольнивши побажання електорату, але очевидно, що такі заяви є зізнанням у політичних мотивах переслідування Петра Порошенка.

“Я як генеральний прокурор не міг брати на себе відповідальність за такі рішення, що ґрунтуються на політичних мотивах, а не на законі. Та й новий генеральний прокурор не ризикнула підписати повідомлення про підозру, підготовлену під її керівництвом у ДБР”, – написав він.

Як відомо, раніше президент України заявиі, що вважає генерального прокурора Руслана Рябошапку хорошим спеціалістом, який, однак не впорався із поставленими завданнями.

“Мене будуть запитувати ай яй яй, не можна чіпати генпрокурора. Ви знаєте, ми з ним пройшли довгий шлях на передвиборчій кампанії. Але хай там голосують депутати, як вони хочуть. Моя особиста думка: немає результату – не маєш займати місце.

Як президент я ставлю собі те ж саме…Руслан – гарний спеціаліст, але не показав результат. Немає пріоритетів товариш-не товариш, – заявив глава держави.

Він висловив думку, що людину, людину яка очолює місцеве управління, слід замінити.

“Немає результату – потрібно міняти людей”, – сказав Зеленський, вказавши, що за таким принципом, змінили уряд.

І що не менш важливо, він зазначив, що у випадку відсутності результатів Ірину Венедіктову буде відправлено у відставку.

“Був один генпрокурор Руслан Рябошапка, він показав результат, але результат низький. На жаль, але так і є. Треба визнавати. Звільнений цей генпрокурор, взяли іншу. Будемо бачити, чекати результат. Якщо вона не покаже результат, буде третій генпрокурор”, – сказав президент.