США надають новий пакет безпекової допомоги Україні обсягом 800 млн доларів.

Про це заявив президент США Джо Байден після розмови з президентом України Володимиром Зеленським.

“Я щойно говорив з президентом Зеленським та розповів йому, що адміністрація надає додаткові 800 млн доларів допомоги у вигляді зброї, боєприпасів та іншої безпекової допомоги для України”, – йдеться у заяві, оприлюдненій Білим домом.

Байден зазначає, що українські військові дуже ефективно використовують вже надану зброю, і з огляду на те, що Росія готується посилити наступ на Донбасі, США продовжать надавати Україні озброєння для самозахисту.

 

“Новий пакет допомоги буде включати багато з ефективних систем озброєння, які ми вже надавали, та нові – пристосовані до ширшого наступу Росії, який ми очікуємо на сході України. Це нове озброєння включає артилерійські системи та боєприпаси та бронетранспортери. Я також схвалив трансфер додаткових гелікоптерів. На додачу, ми продовжимо сприяти передачі вагомого озброєння від союзників та партнерів у всьому світі”, – заявив Джо Байден.

Він зазначив, що стабільне постачання зброї від західних союзників зіграло критично важливу роль у тому, щоб Україна могла успішно чинити спротив російському вторгненню.

“Це допомогло забезпечити, щоб Путін програв з початковим військовим задумом – підкорити і контролювати Україну. Ми не можемо зменшити зусилля зараз. Я запевнив президента Зеленського, що американський народ продовжить підтримувати хоробрий український народ у його боротьбі за свободу”, – підсумував президент США.

Раніше стало відомо, що для захисту України від варварських бомбардувань РФ США можуть передати Києву ракети, здатні наносити удар на дистанції до 500 км., які повинні атакувати російські аеродроми.

Як уточнила заступник міністра оборони США Кетлін Хікс, на сьогодні Вашингтон активно розглядає це питання, повідомляє Голос Америки.

При цьому підкреслюється, що США розглядають різні типи засобів, здатні “діставати” до аеродромів на території Росії.

“Так, ми продовжимо розглядати типи засобів, які просять українці, – у плані того, щоб надати їм трохи більше дальності та дистанції”, – заявила Хікс у відповідь на запитання про те, чи буде готовим Вашингтон вивчати варіант передачі Києву зброї, яка потенційно дозволяє вражати військові аеродроми у Росії.

Проте вона застерегла від спроб забігати наперед і не повідомила подробиць про тип озброєнь.

“Поки не буде оголошено про ці пакети, я не хотіла б забігати поперед наших президентських рішень. Проте ми просуваємо ці пакети дуже швидко. І вважаю, ви побачите більше в наступні дні”, – сказала Хікс.