Окупанти придумали “схему”, як зберегти своє життя на війні в Україні і ще й отримати виплати від своєї держави. Для цього вони риють окопи, лягають у них, і підіймати ноги догори, аби отримати легке поранення, поділився деталями в інтерв’ю інтернет-виданню “Гордон” український військовий експерт, Олег Жданов.

“Російські контрактники вигадали новий спосіб, як піти з війни. Вони заздалегідь риють неглибокий окоп – десь на два багнети лопати, тобто сантиметрів 40, – лягають у цей окоп і підіймають ноги вгору. Для того, щоб отримати кульове або осколкове поранення”, – розповів експерт.

Своєю чергою Кремль теж придумав, як максимально зберегти гроші, які мала б російська держава виплатити пораненим. Утім, військові і на це погоджуються, аби вберегти своє життя, вони ладні спеціально отримати легке поранення, бо бояться HIMARS, які Україна вже використовує на полі бою.

“Після поранення одразу в госпіталь і додому. І гроші отримати від держави. Але держава російська виявилася набагато хитрішою у плані виплат. Вони ж завжди любили (це, напевно, професійна риса) “кидати” всіх на гроші. І Держдума РФ швидко ухвалила закон і ввела градацію за поранення. Легке поранення – 60 тис. рублів, середньої тяжкості – здається, до мільйона (600–700 тис.), а важке поранення – тоді вже 3 млн. Ось і загибель – залишилося поки що 7 млн. Проте, за розповідями наших військовослужбовців, вони використовують такий спосіб, щоб дістати легке поранення. HIMARS, до речі, став тригером. Це одна із причин. Говорять, від HIMARS немає порятунку”, – зазначив Жданов.

Ні для кого не секрет, що всі продовжують чекати контрнаступів Сил оборони України з потужною артпідготовкою за передовими позиціями та ближніми тактичними тилами противника, з масованими танковими атаками та зі звільненням чергової “Іванівки” чи “Киселівки”? Але, як пише відомий військовий експерт про це у своєму блозі у  Facebook  Костянтин Машовець, усього цього найближчим часом не буде.

“Ніхто нікуди особливо прориватися з боку ЗСУ не буде і навіть не планує принаймні зараз. А будуть удари далекобійними та високоточними засобами поразки досить довгий час за цілями та об’єктами в тактичному та оперативно-тактичному тилу ворога, а також ведення активної оборони на певних напрямках та ділянках . Зважаючи на все, українське військове командування нарешті відійшло від концепцій радянської військової школи з її ударними угрупованнями та концентрацією переважаючих сил на напрямках головного удару. Нині вони намагаються реалізувати практично принципи так званої війни нового типу. “, – повідомляє Машовець.

За його словами цей метод ведення війни не передбачає масованих атак наземних військ у стилі Першої чи Другої світових воєн, пов’язаних з необхідністю зазнавати суттєвих втрат у живій силі, озброєнні та військовій техніці. Воно передбачає обмежений наземний наступ на кінцевому етапі та базується на принципі так званого “поступового розм’якшення” угруповань військ противника коштом досягнення переваги у засобах розвідки та вогневої поразки. Головним змістом такого принципу є примус противника до догляду чи капітуляції переважно дистанційними методами.

“Так, ви цілком вірно подумали про зброю, яку нам зараз передають західні партнери та союзники. Саме для цієї війни “нового типу” вона і призначена і підходить найбільше, тому що перевершує за своїми ТТХ відповідні зразки противника. Тому, у кого вже “підгоряє” щодо того, “коли вже звільнять Херсон” чи інший окупований н.п., потрібно підставити, ДУЖЕ НАСТІЙЛИВО рекомендую набратися терпіння та витримки. Звільнять, але не “прямо зараз”. – повідомив військовий експерт.

Також він нагадав тим, у кого вже немає терпіння і схильним бачити навколо себе лише “зраду”, що ще пан Кучма збагнув, Україна – НЕ Росія. Абсолютно недаремно генерал Залужний нещодавно акцентував увагу суспільства, а також наших світових партнерів на географічних умовах щодо протяжності лінії фронту. Так, завдяки мужності та професійності нашої армії ворога сьогодні вдалося пригальмувати. Вдалося це для нашої країни та народу дуже дорогою ціною. 

“Думаю, найближчим часом на одному з операційних напрямків ми побачимо, так би мовити “пілотну серію” майбутнього українського так званого “контрнаступу”. Але я впевнений, це не буде серія поспіхом підготовлених наземних атак та наступів. Це буде в зовсім іншому стилі та методиці.”, – заключив Машовець.