Кабінет міністрів України на своєму засіданні 8 вересня змінив порядок нарахування житлово-комунальних субсидій у 2016/2017 роках. Хто гарантовано отримає державну допомогу на "комуналку" і кому її можуть не дати? 
Середній розмір субсидій зросте на 25%, Такий прогноз уряд закладає у проект державного бюджету на 2017 рік – заявив міністр соціальної політики України Андрій РЕВА. 

Кому дадуть і кому відмовлять

Субсидію оформити просто: треба лише заповнити Заяву і Декларацію. Решту зроблять органи соціального захисту. Подати заявку тепер можна і в електронному вигляді, пише OGO.ua з посиланням на прес-службу Рівненської облдержадміністрації. 

Тим, хто вже отримував субсидію на комунпослуги у минулому опалювальному сезоні, з початком нового періоду компенсацію від держави нарахують автоматично. 

Субсидію зможуть отримати родини, сукупний дохід яких менший на 15% від комунальних витрат (раніше було 12%).

Державна допомога розраховується на основі середньомісячного сукупного доходу сім'ї та в середньому в опалювальний період становить 1500 – 2000 гривень. 

Якщо в сім’ї є здорові молоді люди працездатного віку, які не працюють і не декларують доходів, не навчаються і не перебувають на військовій службі, але на якісь же кошти живуть, то для розрахунку субсидії їм буде враховано умовний дохід в розмірі двох прожиткових мінімумів для працездатної особи – нині це 2900 грн. І субсидія їм буде призначена.


Субсидія НЕ призначається, якщо будь-хто з членів домогосподарства за рік до звернення про призначення пільги купив товар чи послугу на суму більше ніж 50 тисяч гривень.

Батьки-пенсіонери, у помешканні яких зареєстровані повнолітні діти, що проживають в іншому місці, зможуть отримати субсидію, якщо нададуть документ, що підтверджує тимчасову відсутність прописаних, або на підставі акту обстеження матеріально-побутових умов проживання сім'ї.

Заборгованість з оплати за житлово-комунальні послуги НЕ впливає на оформлення субсидії. І ніхто не буде позбавляти українців власності через несплату комунальних тарифів.

А от деякі види прибутків відтепер при призначенні субсидій враховувати НЕ будуть. Це отримані на безоплатній основі санаторно-курортні путівки, протезно-ортопедичні засоби реабілітації, а також суми компенсації за отриману на виробництві шкоду здоров’ю (регресні виплати), інформує ЕнергоЛайф.інфо.


“Послаблення” пенсіонерам 

Громадянам України, які пішли на заслужений відпочинок у поточному 2016 році, не працюють та не мають інших доходів, при розрахунку розміру субсидії враховуватимуть тільки розмір пенсійної виплати, а не дохід за весь минулий 2015 рік. Таке рішення 8 вересня ухвалив Кабінет міністрів — повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики.

Таким чином, уряд відреагував на численні звернення українців, які у 2015 році працювали, а тепер звільнились і живуть лише на пенсію. "У людей це викликало нерозуміння, чому беруться до уваги їх доходи, що не відповідають сьогоднішньому дню. Тому прийнято соціально справедливе рішення – піти назустріч пенсіонерам в той час, як їхні доходи знизилися в порівнянні з минулим роком", – розповів міністр соцполітики Андрій РЕВА.

Отже, всім непрацюючим пенсіонерам, які звернуться за призначенням житлових субсидій вже в цьому місяці, субсидія буде нарахована за новими правилами – виходячи тільки з розміру щомісячної пенсії, а не сукупного доходу за весь минулий рік.


Дохід із земельних паїв має значення

За новими правилами, перешкодою в отриманні Державної допомоги може стати і земельна ділянка, якщо вона в оренді та приносить дохід.  Як повідомив у коментарі журналістам віце-прем'єр-міністр Павло РОЗЕНКО, уряд, як і раніше, враховуватиме при визначенні розміру субсидій громадянам, лише реальні доходи, отримані з земельних паїв. При цьому був скасований так званий уявний дохід.

"Нового нічого щодо людей з паями при нарахуванні субсидій не буде – були уточнені лише деякі норми подання звітності. Дохід з паїв, які отримували люди, і раніше враховувався при нарахуванні субсидій. Ми скасували уявний дохід від паїв, на яких люди не отримували реальних доходів", – сказав він.
Зміни, внесені в Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій, передбачають врахування в сукупний місячний дохід прибутки з користування земельною ділянкою (паєм). Так, при оформленні субсидії на I квартал, буде враховуватися дохід від паю, який нараховується у IV кварталі раз на рік. При цьому прибуток рахуватимуть в середньомісячному розмірі (розбивши суму на всі місяці року).

Як відoмo, рaніше нaявність земельних пaїв не впливaлa нa прaвo oтримaння субсидії. Адже при рoзрaхунку рoзміру субсидії врaхoвується дoхід, який принoсить мaйнo. Якщo пaй не здaється в oренду, тo і дoхід відсутній, пише “Точка доступу”.