Російські крилаті ракети значно ускладнюють підготовку нових українських підрозділів. Російська ракета може вдарити у будь-якому регіоні України. Таким чином, підготовка до контрнаступу затягується. Про це заявив радник керівника Офісу президента Олексій Арестович.

“Величезна проблема полягає в тому, що в Україні нема безпечних місць. Російські крилаті ракети завжди долітають, збити їх всі неможливо, збити носії ми не можемо … Наносяться постійно удари по навчальних центрах, це становить небезпеку нашим солдатам. Сконцентрувати таку кількість військових у навчальних центрах, щоб їх підготовити і убезпечити одночасно важкувато”, – сказав Олексій Арестович.

Змінити ситуацію може Великобританія, яка вже запропонувала Україні свою допомогу у підготовці бійців. Британці запропонували підготувати щонайменше 10 тис. бійців на своїй території. Це буде відбуватися системно, що допоможе збільшити кількість підготовлених до війни українських піхотинців.

Арестович зазначив, що стандартна та якісна піхотна підготовка триває близько 4 місяців.

“Британська піхотна виучка одна з найкращих в світі … Зараз люди з піхотною підготовкою – це, по-перше, збережене життя і, по-друге, знищений противник. Російська військова підготовка у більшості взагалі залишає бажати кращого. Навчені піхотинці 10 тис. – дві або три повноцінних бригади. Це величезний вклад у нашу перемогу, адже піхота на полі бою має бути стійкою та ефективно”, – додав Арестович.

За його словами, зараз війна в Україні пішла шляхом ескалації.

«Ясно, що ми відповімо і відповімо довго, ретельно і зі смаком. І вони дадуть відповідь нам… Війна пішла шляхом ескалації. Ми будемо бити по військових цілях, це питання, яке не обумовляється, ну, а цілей у нас банк великий, місткий і дуже яскравий. Найближчим часом ми почуємо якісь новини», – сказав Арестович у розмові з російським правозахисником Марком Фейгіним.

Водночас Арестович попередив, що російські війська продовжать бити по Україні і робитимуть це щодня.

«Не знаю, скільки РФ витримає такий режим жорстокості. Але бити будуть щодня, я певен. Однак такого, як 50 залпів за раз, вони довго не витримають. Звичайно, вони збирають ракети», – уточнив радник.

Британська розвідка повідомляє, що рф продовжуватиме завдавати ударів, щоб завадити постачанню ЗСУ.

Російські війська продовжують поступово наступати та намагаються оточити Лисичанськ Луганської області. За даними британської розвідки, з 25 червня окупанти просунулися ще на 2 км у районі Лисичанського нафтопереробного заводу на південь від міста.

Британські військові вважають, що росія продовжить завдавати ударів та буде намагатися перешкодити українським військовим поповнити запаси. Через те, що в росії не вистачає сучасної високоточної ударної зброї, найімовірніше, призведе до того, що серед цивільного населення будуть нові жертви.

Країнам Заходу варто забезпечити можливість поразки Росії у війні проти України, бо це єдиний спосіб миру в Європі.

Міністерка закордонних справ Британії Ліз Трасс заявила, що мирні переговори з Росією щодо закінчення війни варто проводити лише після її поразки на території України. Про це вона сказала на саміті НАТО в Мадриді, повідомляє кореспондент “Європейської правди”.

“Нам необхідно забезпечити поразку Росії в Україні. Це необхідно для європейської безпеки, свободи та демократії. Це єдиний спосіб, яким можна досягти тривалого миру в Європі”, — сказала Трасс.

Глава МЗС Великобританії вважає, що вести переговори з Росією неможливо, коли її війська перебувають на території України. Вона додала, що це принесе лише фальшивий мир і призведе до подальшої агресії в майбутньому. Тому спочатку потрібно перемогти РФ, а потім вести переговори.