Кабінет міністрів України на засіданні у вівторок, 4 липня, схвалив і відправив на розгляд Національної ради реформ при президентові новий законопроект про приватизацію, який передбачає значне спрощення процедури продажу державних активів, – передає Корупція Інфо

Популярне: “Просився на могилу жертви”: Нові МОТОРОШНІ факти про затриманого підозрюваного у вбивсті 17-річної випускниці. Кров в жилах холоне!


"Перед внесенням до парламенту ми розглянемо законопроект на Нацраді реформ. Потрібно також щільно співпрацювати з профільним комітетом парламенту", – сказав прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

При цьому виконуючий обов'язки голови Фонду державного майна Дмитро Парфененко, представляючи законопроект, зазначив, що його ухвалення дозволить забезпечити сучасний і якісний процес приватизації.

"Востаннє законодавство про приватизацію змінювалося 10 років тому. При всій повазі до законодавців, процес приватизації потрібно адаптувати до сучасних умов", – сказав Парфененко.За його словами, законопроект передбачає регулювання приватизації одним законом (зараз – 7 законів), згідно з яким буде лише два типи об'єктів приватизації (замість 5) – великі і малі.

Замість п'яти процедур приватизації пропонується залишити дві – аукціон і викуп.

Великі об'єкти приватизації продаватимуться виключно за участю авторитетних радників, а малі – через електронну площадку Prozorro.

При цьому оскарження приватизації буде можливо протягом 3 років після її проведення виключно в міжнародних арбітражах. Крім того, на об'єкти, що приватизуються, накладатиметься мораторій на банкрутство.

Умови приватизації затверджуватимуться Кабінетом міністрів і можуть передбачати аукціон з умовами, аукціон без умов.

У разі відсутності покупця буде можливість зниження ціни на об'єкт на 25% -50%. Також приватизація буде можлива і за допомогою вивчення цінових пропозицій.

Нагадаємо, Україна готує законодавчу базу до приватизації держпідприємства "Укрспирт" і розраховує на продаж Одеського припортового заводу.
Читати новину на сайті "Сегодня"