Національний банк України підняв офіційний курс долара на 41 копійку в порівнянні з попереднім банківським днем.

Як свідчать дані на сайті регулятора, на п’ятницю, 3 липня 2020 року, курс долара НБУ встановлено на рівні 27,1801 гривні за 1 долар (+0,4101 грн). При цьому курс долара на 2 липня складає 26,7700 гривні за 1 долар.

Таким чином, курс долара піднявся вище 27 гривень вперше з 29 квітня, коли він становив 27,0485 гривні за долар. Вищим курс був 20 квітня – 27,2022 гривні за долар.

Нагадаємо, раніше банкіри дали прогноз, як можлива відставка глави НБУ Якова Смолія позначиться на курсі гривні.

Зокрема, експерти прогнозують, що відставка Смолія напевно позначиться на валютному ринку і на курсі гривні, причому найближчим часом. Про це пише Страна.

Як заявив заступник голови правління одного з банків, ім’я якого не називається, в кращому випадку експортери просто зроблять ставку на зростання курсу долара і згорнуть активні продажі валюти на час, щоб вона подорожчала. Ця ситуація триватиме протягом кількох днів, і курс долара на міжбанку не підніметься вище 27,0-27,10 гривні за долар.

“У гіршому випадку ми побачимо справжній демарш з боку іноземців, які вийдуть масово скуповувати долар і піднімуть його курс, мотивуючи це політичною нестабільністю в Нацбанку. А НБУ влаштує саботаж – тобто не підтримає гривню продажами валюти зі своїх резервів. Ось тоді ми побачимо більш затяжну нестабільність на валютному ринку “, – зазначив експерт.

Директор казначейства великого банку, ім’я якого видання також не називає, не виключає, що заява про відставку Смолія – ​​це “політичні торги”.